Take a fresh look at your lifestyle.

Zakrývací plachty: Spolehlivá a levná ochrana čehokoli

Dovezli vám dřevo a na topení a vy ho nemáte kam schovat? Každý den vám venku sněží na auto a už vás štve pravidelné odstraňování sněhu? Pokud je vaše odpověď na kteroukoli předchozí otázku kladná, neobejdete se bez spolehlivého zastřešení. Možná si ťukáte na čelo a říkáte si, že stavba jakéhokoli přístřešku nebo čehokoli jiného aktuálně nepřipadá v úvahu. To ale přece vůbec nemusíte! Stačí si zakoupit kvalitní krycí plachtu, která úschovu jakýchkoli věcí zvládne na jedničku. Jak a kde vybrat tu správnou? To vám prozradíme právě v tomto článku.

Vsaďte na kvalitní materiál

Na trhu se nachází různé krycí plachty, nicméně ne všechny stojí za to. Jak ovšem poznat ty kvalitní? Především podle materiálu, z něhož se vyrábějí. Výbornou volbou jsou ty z kašírovaného polyetylenu. Informujte se určitě o jejich odolnosti. Bez problémů by měly přečkat teploty od -40 °C až do 60 °C. Žádné rozmary počasí nesmí plachtu jakkoli poškodit. Samozřejmostí u ní musí být UV ochrana. Pozor si dejte i na tloušťku plachty. Optimální je rozmezí 0,2 až 0,4 mm.

Krycí plachty

Má plachta otvory pro uchycení?

Plachta nemající specifické kovová oka pro uchycení není zrovna dobrou volbou. Manipulace s ní je poměrně náročná. Ve finále ji musíte navíc zatížit, aby neuletěla. Ideální volbou jsou krycí plachty s oky, která jsou rozmístěna po okrajích každý 50 cm. Okraje jsou navíc přehnuté, a tím pádem i zesílené. Jejich protržení i při větším natažení plachty jen tak jednoduše nehrozí.

Vyberte si plachty u tradičního prodejce

Sázkou na jistotu je společnost Plachty Štěpáník, která má v tomto oboru dlouholeté zkušenosti. Vybrat si tady lze vysoce kvalitní plachty různých barev a samozřejmě i spoustu příslušenství. Typické jsou třeba háčky nebo různé provázky pro ukotvení plachet a podobně.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.