Take a fresh look at your lifestyle.

Výběr nové matrace podle její šířky

Kvalitní spánek potřebuje každý z nás. Pro tělo je důležité, aby se během spánku zregenerovalo a nabralo novou energii. Kvalitní spánek nám poskytne především vhodně zvolená matrace. Jak ji vybírat podle šířky? I tento parametr je totiž nezbytně důležitý.

Matrace 90×200

Standardní délka matrace je 200 centimetrů. Průměrně vysokému člověku tato délka vyhovuje, platí totiž, že délka matrace by měla být alespoň o 10 – 20 centimetrů delší než je vaše výška. V případě, že měříte více, než 190 centimetrů, je nejlepší nechat si matraci zhotovit na míru. Během spánku si totiž chceme všichni dopřát pohodlí a potřebujeme logicky dostatek místa. Matrace 90×200 jsou svými rozměry obecně považovány za ideální pro jednu osobu.

Matrace 80×200

Všeobecně se ví, že minimální šířka matrace by měla mít alespoň 80 centimetrů. Na užších matracích už byste neměli požadovaný komfort ani dostatečně velký prostor pro otáčení se během spánku. Hrozilo by samozřejmě i riziko spadnutí z postele. Běžně se matrace 80×200 vyrábějí pro palandy pro děti. Ale i dospělí člověk se na matraci o tomto rozměru vyspí dobře. Navíc pokud vás doma trápí nedostatek místa, jsou tím nejlepším možným řešením, jak nějaké místo navíc ušetřit.

Nová matrace

Matrace 120×200

Pokud si rádi dopřejete jen to nejlepší a máte doma dostatek místa, vyspíte se nejlépe na větší matraci. Matrace 120×200 se řadí k běžným rozměrům matrací a poskytnou vám ještě více místa, než skutečně potřebujete. Což pro někoho, kdo v noci rád mění polohy a neustále cestuje po posteli, představuje to nejlepší řešení. Při výběru nové matrace nezapomeňte i na její výšku. Ta by se měla pohybovat mezi 15 – 24 centimetry. I když jde o poměrně často opomíjený faktor, právě výška matrace také výrazně ovlivňuje to, jak se nám na nové matraci bude spát. Čím vyšší matrace bude, tím se vám bude zdát pohodlnější a lépe se vyspíte.

Nezbývá než popřát dobrou noc.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.