Take a fresh look at your lifestyle.

Vybavení interiéru: Jaké jsou 3 základní znaky minimalismu?

Uvažujete o nákupu nábytku do interiéru? Možná vás upoutal minimalismus. Vždyť tento styl nepředstavuje nic nového a v podstatě se jím lidé řídí již po dlouhá léta. Vše začalo po doslova opulentním 19. století. To směřovalo k funkcionalismu, a ten tak nějak v mnohých domácnostech přetrval. Typickým příkladem je třeba takový skandinávský design. Právě on se vyznačuje jednoduchostí, absencí vyjadřování emocí a praktičností. Ostatně toto jsou fakticky principy minimalismu ve zkratce. My se na jeho 3 hlavní znaky podíváme podrobněji v tomto článku.

Maximální důraz na účel

Není to tak dlouho, co domácnosti praskaly ve švech. Schraňovali jsme si mnohé věci na horší časy. Minimalismus je úplně odlišný. V interiéru je zkrátka jen to, co má nějaký účel. Například v obývacím pokoji jde o sedací soupravu, konferenční stolek a několik málo doplňků. Úklid takovýchto prostor je doslova a do písmene hračkou. Celek vypadá jednoduše a vkusně. Zbytečnosti starých času patří do obchodu se starožitnostmi.

Kvalita na úkor kvantity

S tím, že bude interiér více úsporný, souvisí i nákup jednotlivých komponentů. Nábytek v minimalistickém duchu může být skutečně luxusní. Investovat do něj budete moci větší množství finančních prostředků. Co ušetříte na ostatním vybavení, v podstatě investujete do několika kusů. I někteří architekti tvrdili, že by si člověk měl po sobě uklidit, než odejde na onen svět. Vy nikam odcházet nemusíte, ale zjednodušení bude na místě. Výbornou volbou je třeba luxusní nábytek Tempo Kondela.

Věšáková skříň TEYO 4D, dub sonoma

Zapomeňte na emoce

Na city působilo kdysi v minulosti baroko a jiné umělecké směry. Minimalismus s emocemi nepracuje. Naopak se snaží o jejich absenci. Převládají pocity odtažitosti a chladu. Okolí je ale tímto stylem maximálně respektováno. O to více si lze vyhrát s výmalbou, podlahovými plochami a jinými částmi interiéru.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.