Take a fresh look at your lifestyle.

Vhodné barvy do ložnice – inspirace

Věděli jste, že v ložnici strávíme téměř třetinu našeho života? Vůbec se to nezdá, ale skutečně takovou dobu prospíme. Proto je více než důležité, aby byl tento pokoj co nejvíce přizpůsoben k odpočinku. Velikost, správné zařízení a výmalba ovlivní, zda se vám bude pokojně spát a zda ve své ložnici dokážete načerpat síly do dalších dnů. Jaké jsou vhodné barvy do ložnice, a kterým se raději vyhnout?

Zóna klidu

Jelikož je ložnice místem klidu, je nutné tomuto účelu přizpůsobit také výmalbu. Rozdělení na teplé a chladné barvy je vám zřejmě známo. Obecně se do ložnice hodí právě ty chladné. Působí uklidňujícím dojmem, navozují pocity pohody a dovolují našemu tělu i mysli relaxovat. Ať už si vyberete jakoukoli barvu, velmi důležitý je její odstín. Do ložnice nepatří výrazné a křiklavé barvy, naopak, měli byste využívat co nejvíce jemných a tlumených tónů. Některé barvy mohou být v ložnici dokonce v jednom odstínu velmi příjemné, a v jiném zase naprosto nepoužitelné.

Vhodné barvy do ložnice – inspirace

Ložnici si vymalujte samozřejmě podle svých představ. Můžete použít jednu barvu, můžete kombinovat více odstínů jedné, ale nemusíte se bát ani vícebarevné místnosti. Jen je důležité vymalovat s citem. Jaké barvy tedy můžete použít?

Modrá

Modrá a její odstíny jsou naprostou klasikou mezi ložnicovými barvami. Není se čemu divit. Ve světlém odstínu má uklidňující účinky, působí čistě a něžně. Podporuje schopnost relaxace. Velmi příjemná je kombinace s bílou, ať již na stěně či v doplňcích. Pozor však na tmavé odstíny, na někoho mohou působit depresivně.

Zelená

Zelená je takříkajíc univerzální barvou. Hodí se totiž téměř do jakékoli místnosti. Ale samozřejmě i zde záleží na jejím odstínu. Ložnici vymalujte světlým, jemným tónem nebo naopak olivovou barvou. Jen tak bude působit příjemně na vaši mysl a dokáže uklidnit oči i rozlétané myšlenky. Výrazná hráškově zelená se do ložnice nehodí. Je příliš energická a vy byste mohli mít problémy s usínáním.

Bílá

Další klasikou mezi barvami do ložnice je bílá. Navozuje pocity klidu a harmonie a podporuje regeneraci. V kombinaci se dřevem a vhodnými doplňky díky ní vytvoříte skutečnou oázu klidu. Bílá je také univerzální a velmi dobře se kombinuje s ostatními barvami. Bílou ložnicí nemůžete nic zkazit.

Hnědá

I zemité, přírodní tóny se do ložnice hodí. Relaxace v přírodě je pro mnoho lidí velmi oblíbenou činností, která dokáže vyčistit hlavu. Proč toho tedy nevyužít i v bytě? Hnědou můžete použít v mnoha odstínech – tmavou, světlou, krémovou, capuccino a další.

Fialová

Jedním z módních trendů je ložnice vymalovaná do fialkova. Pro někoho možná naprosto nepředstavitelné. Ale fialová není špatnou volbou. Dbejte však na to, jak na vás tato barva působí. Někteří lidé ji hravě zamění za modrou, má na ně podobné účinky. Pro jiné je však spíš nabuzující, a to pro spánek není dobré. Na druhou stranu může do ložnice navrátit vášeň.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.