Take a fresh look at your lifestyle.

Štěkající pes: štěkání psa v paneláku

Obtěžující štěkot, který je slyšet přes zdi sousedící s dalšími byty, dokáže znepříjemnit nejedno odpoledne. Štěkající pes v paneláku je velkým problémem. Lidé si dnes často pořizují psa, aniž by přemýšleli nad tím, že zůstane přes den doma sám.

Zatímco některá plemena jsou schopná se přizpůsobit, tak jiná neustále štěkají a vyjí či kňučí. Navíc se nemusí jednat ani o psa z vedlejšího bytu, protože vytrvalý psí štěkot rozezvučí celý dům. Nevíte, jak takovou situaci řešit? Máme pro vás pár praktických tipů a rad, na koho se v takovém případě obrátit, abyste konečně měli ve svém bytě trochu klidu.

Promluvte si s majitelem psa

štěkající pes v panelákuMnozí lidé odejdou časně ráno do práce a vrací se až ve večerních hodinách. Ačkoliv pes by měl bez problémů vydržet až 8 hodin bez venčení, tak se rozhodně nedoporučuje, aby si ho takoví lidé pořizovali.

I když jste mimo domov 4 až 5 hodin vkuse každý den, tak to může být problém, pokud vám pejska nemá kdo hlídat. Pes může celý den štěkat a vy o tom ani nemusíte vědět, protože jakmile přijdete domů, tak se samozřejmě uklidní.

Pokud slyšíte štěkot ze sousedního bytu, tak si určitě nejprve promluvte s majitelem čtyřnohého společníka, který může pak začít danou situaci řešit. Může se pokusit sehnat hlídání, začít sebou brát psa do práce nebo ho naučit lépe snášet samotu. Že není vše v pořádku lze často poznat z poničeného nábytku a dalšího vybavení v bytě. Pes také může udělat hromádku exkrementů uprostřed místnosti, jen aby na sebe upoutal pozornost.

Obraťte se na úřady

V případě, že vás majitel ignoruje nebo se vám nedaří z jiného důvodu uspět, nezbývá nic jiného, než se obrátit na příslušné úřady, který by měly začít situaci řešit. Které to jsou? Můžete začít u správy domu, pokračovat s policií, úřadem městské části, hygienou nebo veterinární správou. Pro tuto oblasti nejsou přímo určené žádné konkrétní osoby a nikdo tak většinou neví, jak si poradit. Větší šanci na úspěch máte tehdy, pokud pes štěká v noci, protože po 22. hodině jde už o rušení nočního klidu.

Často se jedná o běh na dlouhou trať, kdy se nakonec nic nevyřeší. Pokud jde o běžné štěkání, měl by pomoci právě městský úřad či policie. Jestliže máte pocit, že zvíře je zároveň týrané, tak můžete kontaktovat veterinární správu, nebo opět policii. Místo telefonu zvolte ale raději formálnější psanou formu, která bude lépe zdokumentovatelná kvůli případným neshodám v budoucnosti.

Buďte trpěliví

Štěkající psi v panelácích nejsou tak častým případem, jak by se mohlo zdát. Mnohem častěji se stává, že vaši sousedé jsou sami hluční. Protože panelák má tenké stěny, je bohužel i v sousedních bytech vše slyšet.

Pokud si soused domů přinesl malé štěňátko, buďte trpěliví a dejte mu čas, aby si na prostředí zvyklo. Na problém tak upozorněte až po několika dnech, když se situace nebude lepšit.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.