Take a fresh look at your lifestyle.

Šoupací dveře do bytu

Přemýšlíte o výměně interiérových dveří? Hledáte nějaké, které budou nejen moderní, ale také nebudou nikde překážet a opticky zvětší celý prostor? K tomu jsou jako stvořené posuvné dveře. Proč a jak nainstalovat šoupací dveře do bytu? Zde vám přinášíme několik důvodů, podívejte se.

Kam se hodí

Šoupací dveře využijete hlavně v bytě, ve kterém by klasicky otevírací dveře překážely. Tedy zejména v menších prostorách skutečně prokážou službu. Pro otevření normálních dveří často potřebujete i několik metrů prostoru. Šoupací dveře tenhle problém snadno vyřeší.

Dále se posuvné dveře hodí například k oddělení obývacího pokoje a vstupní haly, jídelny od kuchyně a podobně. Velmi vhodné jsou také v panelákových koupelnách či toaletách, kde je pravidlem, že bojujeme o každý centimetr.

Výhody a nevýhody posuvných dveří

Posuvné dveře jsou oblíbeným doplňkem interiéru. Na trhu je mnoho moderních a luxusně vypadajících druhů, které pozvednou váš domov. Jako každá věc mají i šoupací dveře několik výhod a nevýhod. Pojďme si přiblížit nejprve jejich klady:

– opticky zvětšují interiér

– nekladou prakticky žádné nároky na prostor

– velmi dobře vypadají

– vyrobeny na míru respektují váš interiér

– variabilita co se materiálu týče – pořídíte dřevěné, prosklené či potažené dýhou

Co se týče nevýhod, některé typy šoupacích dveří bohužel nejsou tak zápachu a hluku vzdorné, jako dveře klasické. Jedná se o posuvné dveře, které mají zavěšenou pouze horní část těla. Nevýhodou může pro někoho být cena (zejména v případě zašoupávání do pouzdra) a v některých případech složitější instalace, která se neobejde bez nepořádku v bytě.

Způsoby instalace šoupacích dveří

Líbí se vám šoupací dveře a dokážete si představit, že ty klasické stávající vyměníte? Pak se podívejte na to, jakým způsobem je můžete do interiéru zakomponovat. Existují dva způsoby instalace.

Dveře se posouvají po stěně

Relativně snadno se instalují šoupací dveře, které se budou posouvat po stěně. Na zeď se nainstaluje kolejnice, po které se dveře budou pohybovat. Otevřené pak přiléhají ke stěně, proto musíte počítat s tím, že u dotčené zdi nemůže stát žádný nábytek. Takto nainstalované šoupací dveře jsou tedy stále vidět.

Dveře do stavebního pouzdra

Náročnější variantou je zabudování speciálního pouzdra do zdi. Do něho pak otevřené dveře zajíždění a nejsou tedy nikde vidět a nepřekáží na zdi.  Navíc mají lepší zvukotěsné vlastnosti a rovněž zabraňují úniku tepla. Tuto variantu je nutno promyslet již při výstavbě či rekonstrukci.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.