Take a fresh look at your lifestyle.

Pojištění je nezbytná součást bydlení

Pokud jste majitelem jakékoli nemovitosti – a nemusí to být zrovna dům nebo byt, ale například jen garáž či malá chata, vždy byste měli přemýšlet nad pojištěním této nemovitosti. Nabízí totiž veškerou pojistnou ochranu nejenom budov, ale také souvisejících staveb, které se na vašem pozemku nacházejí – jako například bazény, ploty, kůlny či dokonce stavební materiál, jež je připraven k pracovním úpravám. Nejenom pojištění nemovitosti byste ale měli mít jako základ.

Pojištění nemovitosti

Tohle pojištění se vztahuje hlavně na škody, které způsobí případný požár, blesk, výbuch, vichřice, záplava, krupobití, pád stromu, sesuv půdy, srážky, námraza, náraz vozidla, vandalismus, odcizení věci či vytékající voda. Pokud si sjednáváte pojištění nemovitosti online, měli byste vždy myslet na dostatečné nastavení pojistných částek – vždy si propočítejte, jaká by byla případná částka na znovupořízení pojišťovaných věcí. A hlavně – pořádně si pročtěte pojistné podmínky.

Pojištění nemovitosti

Pojistka „na blbost“

Nejenom živelné katastrofy, ale hlavně „blbé náhody“ bývají často zodpovědné za nemalé finanční náklady. Od těchto situací pomůže pojištění odpovědnosti za škodu – a to hlavně při používání domácích spotřebičů, při jízdě autem, při rekreačním sportu nebo například při chovu hospodářských zvířat. Jednoduše řečeno – sousedovo vysklené okno pokryje pojistka, stejně jako jeho nabouraný plotek. Rozsah této pojistky by měl být ideálně co nejširší, aby zahrnoval co nejvíce činností. Nicméně, i tak pozor na případné výluky.

pojištění odpovědnosti za škodu

Kolik stojí pojištění nemovitosti?

Pokud nemáte vůbec představu, kolik tak může pojištění vaší nemovitosti stát a chcete být trochu informovaní již předtím, než se sejdete s pojišťovacím agentem, můžete využít kalkulace pojištění nemovitosti online. Stačí zadat pár základních údajů a jednoduše po pár krocích zjistíte, kolik vás bude roční pojištění nemovitosti stát. Obvykle je částka kolem pár set korun měsíčně, samozřejmě v závislosti na tom, jakou rozlohu má pojištěný objekt a jaké rozšíření má samotná pojistka.

Neriskujte a pojistěte se!

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.