Take a fresh look at your lifestyle.

Plánujete výměnu oken? Poradíme vám, kdy zvolit plastová, dřevěná, hliníková a špaletová

Pokud plánujete rekonstrukci rodinného domu, v rámci které provedete rovnou výměnu oken a dveří, měli byste se už nyní rozhodovat, jaká konkrétní okna zvolíte. Současný trh nabízí okna plastová, dřevěná, hliníková a špaletová, přičemž každý z nabízených materiálů má své přednosti a úskalí. V následujících řádcích vám jednotlivé varianty představíme trochu podrobněji, abyste si o nich udělali představu.

Plastová okna jsou nestárnoucí klasikou

Prvenství v žebříčku oblíbenosti si bezpochyby drží plastová okna. Samotný název napovídá, že jsou vyrobena z plastového materiálu, který je charakteristický vysokou odolností a dlouhou životností. Stejně tak se plastová okna pyšní perfektními tepelněizolačními vlastnostmi, a tak dosáhnete nemalých tepelných úspor. Investice do plastových oken se vám tak velice rychle vrátí. Oceníte i zvukovou izolaci, a to zejména v okamžiku, kdy váš rodinný domeček stojí přímo u hlavní cesty.

Plastové okno foto

Dřevěná okna mají ojedinělé kouzlo

Druhou možností jsou dřevěná okna, u nichž se zaměřte, aby byla vyráběna z ryze českého dřeva. Přestože je dřevo označováno za neustále pracující materiál, nemusíte se ničeho obávat, protože současné výrobní technologie jsou natolik vyspělé, že dřevěná okna jsou schopna vydržet poměrně dlouhou dobu. Jestliže tedy preferujete ušlechtilý vzhled přírodního materiálu, dřevěná okna jsou ideální volbou.

Hliníková okna s nádechem luxusu

Další variantou jsou hliníková okna vyznačující se luxusním designem a vysokou pevností a odolností. Hliníková okna sluší především novostavbám, ovšem není vyloučeno, že si je nemůžete dát ani do staršího rodinného domu. Velice moderní jsou prosklené stěny, které se realizují právě za pomoci hliníkových rámů.

Špaletová okna uspokojí památkáře

Pokud bydlíte ve starší nemovitosti, která je zařazena mezi památky, a tím pádem ji mají památkáři na starosti, nemůžete si provést jen tak ledajakou opravu či přestavbu. Všechno musí projít schvalovacím procesem. Dřevěná, plastová, ani hliníková okna nejsou vhodná na historická stavení, v takovém případě přichází na řadu špaletová okna, která jsou vyrobena v souladu s moderními poznatky o bezpečnosti a izolaci.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.