Take a fresh look at your lifestyle.

Ostrůvek se stal nenahraditelnou součástí moderní kuchyně

V moderním bydlení je kladen důraz na eleganci, nadčasovost, prostornost a kvalitní materiály. Pokud jste se rozhodli k rekonstrukci velké kuchyně a obrátili byste se na bytového architekta, s největší pravděpodobností by vám navrhl ostrůvek stojící uprostřed místnosti.

Do kuchyně v současné době ostrůvky jednoznačně patří. Poskytují pracovní prostor, mnohdy jsou víceúčelové. Záleží pouze na vás, k čemu má ostrůvek sloužit. První možností je, že na něm pouze připravíte pokrmy, ovšem stále častěji se na něj umisťují dřez a varná deska.

Kuchyňské ostrůvky nabízí komfort

Pokud máte obývací pokoj s kuchyní dohromady, kuchyňský ostrůvek poslouží jako hranice mezi jednotlivými zónami. Kuchyňské ostrůvky mnohdy slouží také jako místo, kam si můžete uložit nějaké vybavení. Obrovskou výhodou je, že tento kus nábytku stojí uprostřed místnosti, a tím pádem je možné využít úložné prostory ze všech čtyř stran.

Důležité je, aby ostrůvek s kuchyní jako takovou splňovaly požadavek praktičnosti a funkčnosti. Ostrůvek může být různě velký a vybavený. Z jedné strany mohou být poličky, z druhé strany zase skříňky.

Fantazii se meze nekladou

U ostrůvku je velice důležitý také tvar. Většinou bývá čtvercového nebo obdélníkového tvaru. Výjimkou však není ani půdorys oválu. Občas bytoví architekti uvolní uzdu své fantazie a navrhnou divočejší tvary. Pokud máte rádi víno, není problém, aby byla součástí ostrůvku nějaká malá vinotéka. Důležité je, aby vzhled korespondoval s ostatním vybavením kuchyně.

Kuchyně

Dále byste neměli zapomínat ani na vybavení a dózy na potraviny. Jestliže si potrpíte na dřevěném vzhledu, klidně můžete sáhnout po dřevěném chlebníku, skleněných dózách s dřevěnými víky a podobně. V kuchyni se můžete perfektně vyhrát, jestli máte alespoň trochu cit pro design.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.