Take a fresh look at your lifestyle.

Omyvatelná barva na zeď

Chystáte se malovat a přemýšlíte, že by bylo fajn mít barvu takovou, kterou při zašpinění prostě snadno očistíte? Máte zkušenosti, že jakmile nově vymalujete, za týden se někde objeví nevzhledný flek? Nebo si nevíte rady s věčně umaštěnou a špinavou zdí v dětském pokoji či vedle sporáku? Tak až půjdete do hobby marketu vybírat Primalex, podívejte se do nabídky omyvatelných barev. Kde je můžete použít, jak se o následnou výmalbu starat a kolik vlastně stojí?

Výběr nepodceňte

Omyvatelných barev je na trhu velké množství, mezi ty nejznámější patří pravděpodobně Dulux, Primalex nebo Het. Při výběru si ujasněte, do jakých prostor budete barvu pořizovat. Je velká pravděpodobnost, že bude zeď namáhána a bude ji potřeba často omývat? Pak musíte zvolit kvalitnější nátěr než v případě, že omyvatelnou barvu pořizujete jen z důvodu prevence. Často je také vhodné pořídit barvu oděruvzdornou.

Od čeho se odvíjí cena?

Ceny omyvatelných barev obvykle vyšší, než u nátěrů klasických. To, kolik zaplatíte, ovlivňuje:

– typ barvy (akrylátová, vinylová aj.)

– možnost použití – klasické místnosti, vlhké prostory

– druh omítky (sádrokarton, beton, papír aj)

– rychlost schnutí

– prodyšnost

– propustnost

– vzhled

– krycí schopnost a další.

Nejdražší nátěry vám pak bez problémů vydrží jako nové opravdu dlouhá léta. Přemalování se obecně doporučuje po 3 – 5 letech.

Skvělé řešení pro dětský pokoj

Zná to asi každý z rodičů – nedávno jste dětem vymalovali pokoj a stejně stěny vypadají, jakoby se nikdy tato činnost neuskutečnila. Skvrny od jídla, samolepek, obtisknuté ručičky apod. jsou na zdi samozřejmostí? Nebo chtěli vaši potomci zkrášlit své bydlení vlastními výtvarnými pracemi? Tak či tak, je jasné, že radostí neoplýváte. Dětský pokoj je nejčastější místností, do které se omyvatelné barvy pořizují.

Ke sporáku či do koupelny místo obkladů

Možná jste se v paneláku setkali s jedním nešvarem, totiž, že obklady v kuchyni končí s hranou sporáku. Sice to může hezky vypadat, nicméně je to značně nepraktické. Prskající olej pak končí místo na omyvatelných dlaždicích na bílé zdi, a co s tím? To byste mohli přemalovávat pořád dokola. Nemusíte složitě shánět stejné obkladačky, kvalitní omyvatelná barva na zeď do namáhaných prostor je ideálním řešením.

V posledních letech se šíří moderní vlna neobkládat koupelny, pouze je vymalovat. Proč ne? Koupelna se vám opticky nezmenší, při rekonstrukci je samotná výmalba jednodušší, a když se vám po letech přestane líbit, jednoduše ji vyměníte. Pokud plánujete omyvatelnou barvu do koupelny, pak volte tu, která je vhodná do vlhkých prostor.

Omyvatelná barva na zeď – jak o ni pečovat?

Omyvatelnou barvu máte na zdi a teď přišla chvíle, kdy se chystáte zlikvidovat první skvrny? Jak vlastně na to, abyste je odstranili a nátěr přitom neutrpěl? Na běžné skvrny by vám měla stačit houbička nebo vlhký hadřík,  čistá voda a běžně dostupný saponát.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.