Take a fresh look at your lifestyle.

Myčka nenapouští vodu: Tento problém vyřešíte i svépomocí

Když myčka nenapouští vodu, jde o nejčastější poruchu, která dokáže pořádně zkomplikovat provoz celé domácnosti. Nemusíte hned volat specializovaného opraváře myček, tento problém zkuste nejprve vyřešit svépomocí. Možná, dojdete k tomu, že řešení bylo opravdu jednoduché.

Sáhněte po manuálu

Vždy, když dojde k poruše myčky, na kterou vás zpravidla upozorní svítící červená kontrolka, pravidlo jedna zní: Vždy sáhněte po návodu k použití, který je určený pro váš typ myčky. Právě v tomto manuálu výrobce zpravidla uvádí nejčastější poruchy myčky a navrhuje zde možnosti opravy.

Ucpaná přívodní hadice

Pokud se ovšem v manuálu nedočtete, z kterých důvodů vaše myčka nenapouští vodu, i tak se můžete sami dát do její opravy. Myčku nádobí vypněte, odpojte od elektřiny, zavřete přívod vody a zkontrolujte přívodní hadici. Právě ucpaná přívodní hadice je totiž jedním z nejčastější důvodů, proč myčka nenapouští vodu.

Na vině ucpání přívodní hadice je nejpravděpodobněji vodní kámen. Přívod vody proto nejprve rozeberte a přívodní hadici vyčistěte. Když se usazeniny z hadice nebudete schopni zbavit, přívodní hadici rovnou vyměňte za novou.

Upozornění: Napouštění vody do myčky může bránit nejen ucpaná přívodní hadice, ale i přívodní hadice, která je skřípnutá.

Konzultace s profesionálem

Od věci v tomto případě není ani konzultace s profesionálem, který vám poradí, co dělat, aby se tato situace s ucpanou přívodní hadicí neopakovala. Pokud vaše domácnost odebírá tvrdou vodu, z níž právě usazeniny rády ucpávají filtr přítokové hadice, měli byste totiž hledat řešení, abyste se vyvarovali dalšímu ucpání.

Magnetický odvápňovač vody

Žádná myčka není sama od sebe uzpůsobená na tvrdou vodu. Aby jí mohla odolávat a prodloužila se její životnost, musíte jí k tomu dopomoci. Chytrým řešením je například magnetický odvápňovač vody, který můžete snadno instalovat rovnou na přívodní hadici.

Magnetický odvápňovač vody průběžně z přívodní hadice odstraňuje vodní kámen a je i výbornou prevencí proti usazeninám. Namontovat jej můžete nejen na přívodní hadici myčky nádobí, ale i na přívodní hadici pračky.

Malý tlak ve vodním řadu

Pokud jste si pozorně prohlédli přívodní hadici a nebyla ani ucpaná, ani skřípnutá, problém se nachází pravděpodobně jinde. Zkontrolujte proto, zda je přívod vody správně připojený a zda je vůbec otevřený vodovodní kohout. Dalším z důvodů, proč vám myčka nenapouští vodu, může být i malý tlak ve vodním řadu.

Pomůže opravář myček

Když nenajdete závadu ve výše uvedených případech, obraťte se raději na specializovaného opraváře myček. Sami se do větších oprav nikdy nepouštějte – nekvalifikovaným zásahem byste mohli myčku nenávratně poškodit.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.