Take a fresh look at your lifestyle.

Mechanické nečistoty v bazénu. Jak s nimi zatočit?

Mohlo by se zdát, že mechanické nečistoty jsou tou méně důležitou starostí. Daleko hůře se jeví zapáchající, zbarvená voda, řasy a kluzké stěny s podlahou. Jenže i listí, větvičky a hmyz dokážou pěkně potrápit. Z jejich věčného vybírání ručně byste se zbláznili. Tady nepomůže nic jiného než pořádné vybavení.

Zodpovědní lidé si kupují čisticí prostředky a pomůcky na čištění bazénu hned spolu s nákupem samotného bazénu. Nemusíte se ale stydět, pokud jste tak neučinili. Je lepší doplnit výbavu teď než později. Nejlepší pomocí proti nečistotám je totiž prevence.

Bez filtrace se neobejdete

Základním vybavením je pochopitelně klasická bazénová filtrace. Dnes se v drtivé většině případů setkáte s pískovými filtracemi, které vodu filtrují přes pískovou náplň. Zachytí se tak poměrně dost nečistot, nicméně kromě filtrace musí běžet ještě bazénové čerpadlo, které zajišťuje průtok vody, a tak vás možná napadlo, jestli neexistuje nějaké levnější řešení. Ano, je jím prevence.

Bazénová filtrace

Zastřešení či síť odchytí to nejhorší

Uvažovali jste nad zastřešením bazénu? Nejenže vám prodlouží koupací sezónu, ale také zamezí vniku nečistot. Listí, větvičky a podobné hrubé nečistoty nemají šanci. Pokud zastřešení nemáte a neplánujete, možná byste mohli zauvažovat aspoň o krycí síti. Od toho, jak hustý bude výplet, se odvíjí množství zachycené špíny.

Nový bazén

Do větších bazénů jsou určeny vysavače

Možná nemáte zastřešený bazén, neplánujete přes něj každý večer natahovat síť a písková filtrace vám nestačí. V takovém případě bude nejlepší bazénový vysavač. Kombinujte ho s vločkovačem, což je přípravek, který na sebe váže nečistoty, až vytvoří větší skupinu. Tu už pak odstraní vysavač. Tedy možná vy s vysavačem. Záleží, zda si vyberete automatický model nebo takový, co vyžaduje obsluhu.

Bazénový vysavač

Možnosti čištění bazénu jsou dostatečné. Je jen na vás, jaký si zvolíte. Pokud si nevíte rady, neváhejte kontaktovat odborníky. Ochotně vám poradí například Albixon – český bazénový specialista.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.