Take a fresh look at your lifestyle.

Levné kuchyně z Polska

Přemýšlíte o nové kuchyni? V tom případě si určitě představujete prostornou a účelně uspořádanou místnost s kvalitní kuchyňskou linkou, která bude mít ty správné rozměry, dostatek místa pro přípravu pokrmů a bude dobře zapadat do celkové dispozice kuchyňského prostoru.

Většina designérů doporučuje, zachovat při plánování kuchyně pomyslný trojúhelník mezi dřezem, ledničkou a sporákem. Za úplně nejlepší je považována varianta, kdy je kuchyňská linka situována do tvaru písmene “L”. Nic z toho však platit nemusí. Vše záleží na vašich prostorových a finančních možnostech. V neposlední řadě také na tom, kolik peněz chcete do nové kuchyně investovat.

Jak při zařizování kuchyně ušetřit

  • Promyslete, zda chcete jít do kuchyňské linky z drahého masivu, nebo se spokojíte s osvědčeným levnějším laminátem. (I když se to nezdá, laminátové desky jsou stále velmi oblíbené, a to nejen díky nízké ceně, ale také díky snadné údržbě.)
  • Zvažte, zda nestojí za to, zainvestovat do dobře odvedené řemeslné práce a objednat si levnou kuchyň z Polska. Ano, slyšíte správně – z Polska.

Polsko se totiž u nás neprávem stává symbolem pro nekvalitní zboží. Přitom například polské oblečení je dodnes ceněno pro svou originalitu a vysokou módnost. Stejně tak je to s polským nábytkem, který můžete sehnat i za poloviční ceny oproti nábytku vyráběnému v České republice, a přitom v naprosto srovnatelné (mnohdy i lepší) kvalitě.

  • Míra úspory při pořizování levné kuchyně z Polska se bude odvíjet také od toho, zda se rozhodnete pro kuchyňskou linku na míru, nebo vsadíte na produkt z velkovýroby.

Na co si při pořizování kuchyně (nejen) z Polska dát pozor

Až budete vybírat levnou kuchyň z Polska, dbejte, stejně jako u českých kuchyňských linek, na celkovou úroveň zpracování. Nezaměřujte se pouze na celkový vzhled linky, ale taky na její detaily. Těmito sledovanými detaily by (kromě jiných) měly být:

  • celkové zpracování a kvalita materiálu,
  • zapracování pantů do linky a jejich kvalita,
  • šrouby a spoje – jejich viditelnost,
  • hřbety desek – úroveň úpravy.

Levnou kuchyň z Polska tedy ano, či ne?

Pokud patříte k těm, kteří si nejsou polským zbožím automaticky jistí nebo se obáváte něčeho neprobádaného, nejlépe uděláte, pokud nějaké kuchyňské studio, které nabízí levné kuchyně z Polska, osobně navštívíte. Sami se tak nejlépe přesvědčíte o tom, že levné kuchyně z Polska jsou stejně tak kvalitní jako ty, které vyrobili ruce českých truhlářů. Na konkurenční pomluvy nedejte. Ostatně i řada českých renomovaných prodejců nabízí zboží (včetně kuchyňských linek) právě z Polska, kde ho levně nakoupí, aby ho následně prodala za mnohem vyšší cenu.

Levnou kuchyň z Polska určitě ano!

Nakupovat můžete přímo v Polsku v kamenných obchodech IKEA a Castorama poblíž hranic. A o kvalitu se nemusíte bát ani v případě oblíbené značky polských kuchyní a dalšího nábytku – ORESI. Původně rakouská značka Möbelix část svého sortimentu rovněž vyrábí v Polsku. I v jeho e-shopu si můžete levné polské kuchyně prohlédnout a zakoupit přímo z pohodlí domova. Šťastnou ruku při vašem výběru!

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.