Take a fresh look at your lifestyle.

Kopolit (kopilit)

Kopolit, tedy profilové sklo, se už desítky let používá jako oblíbený konstrukční prvek při stavbě průmyslových budov i rodinných domů. Kopolit je extrémně odolnou formou zasklení,  kterým prosvítá světlo, ale které je díky svému zpracování neprůhledné. Tento typ skla, které se jako celek skládá z více profilů, můžete při stavbě domu formovat dle potřeby.

Kopolit: Profil ve tvaru písmene U

Kopolit je typem stavebního profilového skla. Stejně jako Profilit, Realit nebo Linit. Tato profilová skla jsou rozměrově identická. Jedná se vlastně o zásaditá vápenná litá skla, která jsou válcována do profilu tvaru písmene U.

Jednotlivé typy profilových skel (neboli obchodní značky) se od sebe liší pouze barvou skloviny. Stejně jako kopolit jsou jinak průsvitná, ale neprůhledná. Dokážou tak skvěle prosvětlit prostor, a to i bez toho, aby do interiéru vnikalo ostré sluníčko.

Využití kopolitu

Kopolit má, stejně jako ostatní profilová skla, širokou škálu použití. Je to základní stavební materiál jak pro průmyslové budovy, tak pro rodinné domy, kterým dodává modernější vizáž. Kopolit se přitom používá na stavbu vnitřních i vnějších zdí, střech nebo třeba zábradlí.

Stavební profilová skla však nejsou na stavbu dodávána sama o sobě. Ale také s kovovými, nejčastěji hliníkovými rámy a dále celým systémem větracích prvků. Díky tomu na profilová skla architekti a projektanti pohlížejí jako na velmi tvárný materiál, který mohou v budově začlenit do jakéhokoliv prvku.

Průmyslové budovy

Tradičně kopolit nachází využití při stavbě průmyslových budov. V průmyslových halách často tvoří přímo vnější obvodové stěny i dělící příčky a zajišťuje tak prosvětlení objektu. Kopolit je ovšem oblíbený také při stavbě některých dalších komerčních objektů.

Najdete jej také v kancelářských budovách (vnější obvodové stěny či dělící příčky), ve sportovních zařízeních a fitcentrech nebo v automyčkách či na benzínových pumpách.

Kopolit v rodinných domech

Rodinné domy doplněné profilovým sklem získávají punc modernosti. I v tomto případě se kopolit nebo další druhy profilových skel používají jako obvodový plášť budovy, k dělení interiéru nebo jako střecha.

Přednosti profilových skel

Profilová skla mají spoustu předností, které se týkají hlavně jejich praktičnosti. Jak už bylo řečeno, jsou průsvitná, ale neprůhledná, tudíž zajišťují prosvětlení budovy se zachováním soukromím.

Pokud dojde k poškození některého pruhu profilového skla, můžete jej bez potíží vyměnit. V případě obvodových stěn se profilové sklo instaluje ve dvojitém provedení, což zajišťuje co nejmenší únik tepla z budovy.

Kopolit i další typy profilových skel mají navíc velmi dlouhou životnost. Tento materiál je také velmi stálý a nepodléhá žádným změnám.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.