Take a fresh look at your lifestyle.

Kam se dává vůně do vysavače? Máte několik možností

Patří vysávání k vašim neoblíbeným domácím činnostem? Zpříjemnit si jej můžete i tak, že do vysavače vložíte vůni, která během vysávání příjemně provoní prostor. Tato vůně má i praktickou funkci. Pokud zrovna vysáváte třeba zvířecí srst, nepříjemný odér vůbec neucítíte. Jenže, kam se vůně do vysavače vůbec dává? Rozdíl mezi klasickými vysavači a bezsáčkovými vysavači je v tomto případě markantní.

Různá provedení a vůně

Na tuzemském trhu seženete vůně do vysavače v různých provedeních. Ať už jde o granulované vůně, vonné tyčinky, vonné perličky, vonné ploché papírové pásky nebo gelové vůně. Co se konkrétních vůní týče, nejoblíbenějšími jsou citrusové plody, levandule, eukalyptus a svěží mořská vůně.

Vůně a klasický vysavač

U klasických vysavačů se vůně běžně vkládají přímo do jednorázových sáčků. V případě vonných perliček a granulovaných vůní ovšem nemusíte prostor vysavače vůbec otevírat: Stačí, když odpovídají množství vonných perliček či granulovaných vůní vysypete na koberec a z něj jej vysajete přímo do sáčku vysavače.

Umístění mimo sáček vysavače

Některé vůně můžete v klasickém vysavači umístit také mimo prostor sáčku – konkrétně do prostoru mezi sáčkem a tělem vysavače. Použít v tomto případě můžete vonné tyčinky a ploché papírové pásky. Nespornou výhodou tohoto umístění je, že se vůně neobalí prachem a vydrží déle vonět.

Tip: Vůně do vysavače, která se dává mimo sáček, je výborným pomocníkem tehdy, když vysáváte zapáchající nečistoty (např. srst z koček nebo psů). V tomto případě také použijte sáček do vysavače vyrobený z laminovaného materiálu, který zabrání prostupu nepříjemného odéru stěnou sáčku směrem ven.

Bezsáčkový vysavač

V případě bezsáčkového vysavače si s umístěním vůně už tolik vybírat nemůžete. Granulovanou vůni, vonné tyčinky, vonné perličky, vonné gelové vůně či vonné papírové pásky vkládejte vždy do nádoby na prach. Granulovanou vůni a vonné perličky můžete také opět vysypat na koberce a do nádobky na prach je jednoduše vysát.

Domácí vůně do vysavače

Pokud nejste příznivci chemických přípravků, můžete si podomácku vyrobit také přírodní vůni do vysavače. A to velmi jednoduše: Na čistý bavlněný hadřík naneste několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Osvědčil se například eukalyptus, levandule nebo citronová tráva.

Bavlněný hadřík ovoněný esenciálním olejem pak v případě klasického vysavače vložte do prostoru mimo sáček směrem k filtru vysavače. Před každým vysáváním můžete dle potřeby doplňovat vůni přidáním několika kapek oleje.

Domácí vůni si můžete vyrobit také do bezsáčkového vysavače. Bavlněnou látku ovoněnou éterickým olejem přitom vložte přímo do nádoby na prach.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.