Take a fresh look at your lifestyle.

Jak zjistit majitele pozemku

Potřebujete za jistým účelem zjistit majitele pozemku? V dnešní době je to velmi snadná věc. Abyste se dostali k informacím, ke kterým chcete, potřebujete k tomu pouze počítač, internet a připojení k internetu. Zjistit, kdo je majitel pozemku, je velmi jednoduché. Vysvětlíme vám, jak na to.

Vše si zjistěte online

Jestli potřebujete z určitého důvodu rychle zjistit majitele pozemku, už rozhodně nemusíte chodit na katastrální úřad. Ať už máte zájem od odkup tohoto pozemku, nebo chcete zkrátka jenom vědět, kdo daný pozemek vlastní, vše se dozvíte online.

Nahlížení do katastru nemovitostí

Stačí, když prostřednictvím svého počítače, který je připojený k internetu, nahlédnete na webového stránky Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního. Z tohoto webu konkrétně přejděte do aplikace Nahlížení do katastru nemovitostí, která má následující webovou adresu: https://nahlizenidokn.cuzk.cz/

Tato aplikace vám umožní získat aktuální informace o tom, kdo je vlastníkem nejen pozemků, ale i stavebních parcel, domů či bytových jednotek. Jakým způsobem ale přímo v aplikaci Nahlížení do katastru nemovitostí zjistíte majitele pozemku?

Přepněte si na vyhledání parcely

Když vstoupíte do aplikace Nahlížení do katastru nemovitostí, přejděte dále na Vyhledat parcelu. Následně se vám zobrazí formulář, do kterého musíte zadat základní informace o pozemku, jehož majitele chcete dohledat. Tento formulář vyplňte následovně:

  1. Zadejte název (kód) obce, ve které se pozemek nachází. Například: Praha (okres Hlavní město Praha); 554782
  2. Vyplňte název (kód) katastrálního území, ke kterému tato obec a s ní i pozemek náleží. Například: Dubeč (okres Hlavní město Praha)
  3. Vyplňte číslo pozemkového parcely.

Při správném vyplnění a potvrzení tohoto formuláře, vás aplikace navede k informacím o daném pozemku. V těchto informacích se pod kolonkou Vlastnické právo konkrétně dozvíte, kdo je majitelem pozemku.

Neznám číslo pozemkové parcely: Jak postupovat?

Co když ale neznáte číslo pozemkové parcely a formulář tedy nemůžete správně odeslat? I tak máte možnost majitele pozemku lehce zjistit. Obec a katastrální území, ve kterých se pozemek nachází, si nejprve zobrazte v katastrální mapě, a to na této adrese: https://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberKatastrMapa.aspx

V této katastrální mapě následně dohledejte daný pozemek a jeho číslo. Toto číslo pozemkové parcely poté opět vyplňte do formuláře aplikace Nahlížení do katastru nemovitostí. Když formulář odešlete, pod kolonkou Vlastnické právo se dočtete jméno majitele pozemku.

V současné době tedy stačí být online a dozvíte se všechno. I když neznáte pozemkové číslo parcely, pokud se dobře orientujete v mapách, dozvíte se identitu majitele pozemku opravdu lehce.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.