Take a fresh look at your lifestyle.

Jak vymalovat ložnici

Ložnice je místem, kde strávíme více než 1/3 svého života. Pro pohodlný a posilující spánek je tedy nutné tento pokoj co nejvhodněji zařídit. Použitý nábytek, dostatek prostoru, vzdušnost a čistota mají na náš spánek větší vliv, než se může zdát. Základem je samozřejmě pořádná postel s kvalitní matrací.  Ovšem v ložnici je nutné více než kde jinde dbát na působení barev. Jak tedy vymalovat ložnici, aby byla skutečnou oázou odpočinku?

Myslete na velikost pokoje

To, jak bude ložnice vymalována, záleží kromě osobních preferencí také na její velikosti. Čím větší pokoj máte k dispozici, tím tmavší barvy můžete použít. Obvykle ale (zejména v bytech) bývá ložnice jedním z těch menších pokojů. Pokud tomu tak je i u vás, sáhněte po světlých odstínech. Díky nim nebude pokoj působit stísněně. Kouzlit se dá i s barvou stropu. Pokud ho vymalujete stejně, jako okolní stěny, ložnice bude působit větším dojmem.

Chladné barvy uklidňují

Ložnice je tím správným místem, které si žádá výmalbu v chladných barvách. Ty jsou jako stvořené do relaxačních prostor. Mají uklidňující vlastnosti a navozují tak pocit pohody, který je tu velice důležitý. Ideální je tedy světle modrá, lehce fialková nebo velice jemná zelená. Pokud jsou vám bližší teplé odstíny, klidně je použijte. Vyvarujte se ale křiklavých barev a raději volte střídmé jemné odstíny. V ložnici také zapomeňte na lesklé nátěry nebo tapety. Zbytečně by vás rozrušovaly.

Kombinujte s rozmyslem

Ačkoli je ložnice místem klidu a odpočinku, neznamená to, že musí působit nudně. Není nutné tuto místnost vymalovat jednou barvou. Klidně kombinujte, ale s citem. V ložnici je více než kde jinde nevhodné kombinovat více než 2-3 barvy. Vyberte si jednu výraznější a doplňte ji neutrálními odstíny šedé, bílé nebo smetanové. Pokoj bude působit čistě, elegantně a rozhodně nebude fádní.

Jak vymalovat ložnici? Klidně bílou

Máte obavy z barevné výmalby ložnice? Raději byste zůstali u bílé, ale nepřipadá vám útulná? Nebojte se bílé klasiky. Působí čistě a velice klidně. Barvami naopak nešetřete na doplňcích. Povlečení, koberečky nebo závěsy ve vašich oblíbených odstínech pomůže k zútulnění pokoje. Navíc většinu z nich můžete snadno obměňovat podle vaší momentální nálady.

Tipy na zařízení ložnice

Ložnice by měla být zařízena účelně, ale čím méně nábytku zde bude, tím lépe. Klasikou jsou šatní skříně, komoda a noční stolky. Všechno ostatní už je v ložnici navíc. Rozhodně je to špatné místo pro počítačový stůl nebo pro televizi. Pokud to jen trochu jde, vyhněte se tomu, abyste v této klidové zóně pracovali. Co by naopak nemělo chybět? Určitě vhodné osvětlení, které využijete při čtení oblíbené knihy. Důležité je také důkladné zastínění oken, aby vás nerušilo pouliční osvětlení.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.