Take a fresh look at your lifestyle.

Jak vymalovat kuchyň

Kuchyně patří k pokojům v bytě, kde zejména my ženy trávíme většinu volného času. Ať už při vaření nebo při vychutnávání si lahodné kávy. Ale i pro ostatní členy rodiny je vkusně zařízená a útulná kuchyně důležitá. Vhodně zvolená výmalba může zejména v prostorově nevyhovujícím pokoji udělat zázraky. Barvy umí podpořit i chuť k jídlu a trávení, což je zejména tady důležité. Jak tedy vymalovat kuchyň?

Jak vymalovat kuchyň – jaké barvy se hodí?

Barvy jsou pro naši psychiku velmi důležité a umí jí ovlivnit. To platí i pro výmalbu interiéru. Do kuchyně jsou ideální odstíny teplých barev. Hodí se sem určitě oranžová, která podporuje chuť k jídlu. Můžete použít odstín meruňkové nebo cihlovou. Slunce a pozitivní náladu do kuchyně dodá žlutá, navíc dokáže podpořit komunikaci. Nemusíte se bát ani jarní zelené, která v kuchyni působí velmi harmonicky.

Malá paneláková kuchyň

Pokud bydlíte v novém domě, máte to štěstí, že jste si kuchyň mohli navrhnout přesně podle sebe. Tak to bohužel není vždy a zejména v panelácích se pereme s místem. Klasická úzká kuchyně do L je velmi častým nešvarem. Jak vymalovat takovouto kuchyň? Prostor potřebujeme opticky zvětšit. Jsou tedy vhodné zejména světlé barvy. Ideální je zelenkavá, oranžová nebo klasická žlutá, ale ve velmi jemných odstínech. Nebojte se kombinace s bílou či smetanovou, které barevný odstín podtrhnou.

Jak vymalovat kuchyň spojenou s obývacím pokojem

Kuchyně byla od nepaměti srdcem domova. Rodina se v ní vždy sešla u velkého stolu alespoň na večeři, a lidé si povídali. Dnešní rychlá doba ne vždy umožní, aby se členové rodiny každý den v klidu sešli. Proto se mnoho lidí vrací k obytné kuchyni – tedy spojení obývacího pokoje a kuchyňského koutu. Ačkoli každý z rodiny dělá něco jiného, přesto jsou spolu a nebrání jim v komunikaci zeď. Jak vymalovat kuchyň spojenou s obývákem?

Optické oddělení kuchyňského koutu

Záleží na tom, jak máte celý prostor zařízen. Bude kuchyně oddělena knihovnou nebo barovým pultem? Nebo jen volně přejde do obývací části? Záleží zcela na vás, zda budete chtít barevně oddělit dva různé prostory. Obývací kuchyně bývá zpravidla větších rozměrů, proto se určitě nemusíte obávat ani výraznějších, sytých nebo tmavých odstínů. Klidně můžete část pokoje vymalovat sytě červenou nebo fialovou. Čím větší, otevřený a světlý máte prostor, tím výraznější barvy si můžete dovolit.

Rustikální styl v kuchyni

Preferujete spíše venkovský, rustikální styl v kuchyni? To se odrazí nejen na celkovém zařízení, ale také na výmalbě. Do podobně laděného interiéru si málokdo dá tmavé výrazné barvy. Do rustikální kuchyně patří přírodní jemné odstíny. Velmi hezky působí světlá krémová v kombinaci s dubovým nebo bukovým dřevem. Také podzimní odstíny navodí v této kuchyni skutečně útulnou atmosféru.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.