Take a fresh look at your lifestyle.

Jak vymalovat dětský pokoj

Čekáte rodinu a zařizujete právě dětský pokoj? Nebo vám děti poporostly a dosavadní výmalba už jejich věku neodpovídá? Máte doma dospívající slečnu či mladíka, kteří by měli rádi pokoj vymalovaný podle sebe? Klidně je zapojte do malování, koneckonců oni se v pokoji musí cítit příjemně. Pojďme se dnes podívat na některé tipy, jak vymalovat dětský pokoj.

Omyvatelné barvy pro nejmenší

Máte malé děti, jejichž nejmilejší zábavou je malování po zdi nebo obtiskávání rukou od čokolády? Pokud se chystáte malovat, použijte určitě omyvatelné barvy. Jsou sice trochu dražší, ale vyplatí se vám to. Nátěr vydrží několik stovek omytí a stačí vám k tomu jen navlhčený hadřík. Nebudete se tak muset rozčilovat nad každou novou skvrnou nebo výsledkem kreativity vašich dětí.

Různé možnosti podle pohlaví a věku

U výmalby dětského pokoje záleží hlavně na pohlaví dítěte a na věku. Jinak vymalujete novorozenci a batoleti, jinak dospívající slečně. Jestliže má každé dítě vlastní pokoj, není to tak složité. Obecně se do dětského pokoje nedoporučuje červená, může působit agresivně a zneklidňovat. Pro malé miminko jsou vhodné uklidňující světlé barvy – bílá, modrá, zelenkavá. Slečny mají v oblibě růžovou nebo fialovou. Mladíci dají přednost šedé, bílé či modré.

Jak vymalovat dětský pokoj, když je v něm více dětí?

Pokud ale vaše děti mají společný pokojíček, může být těžké vyhovět oběma, co se barev týče. V případě dvou slečen či dvou chlapců také nebývá problém vybrat oblíbenou barvu. Co když máte v pokoji ale syna a dceru? Pochopitelně je řešení nechat v rámci kompromisu celý pokoj bílý. Raději byste veselejší odstín? Potom barevně oddělte jejich prostory v místnosti. Spokojeni budou oba dva.

Rozdělte jednotlivé zóny

Dětský pokoj je místností, která v sobě musí skrýt minimálně tři různé kouty. Je tu potřeba vytvořit studijní prostor, relaxační zónu a pak prostor pro hraní nebo zájmy. Pokud vám to velikost místnosti dovolí, tyto zóny můžete také odlišit barevnou výmalbou. Okolo pracovního stolu se hodí inspirující barvy jako je žlutá, zelená nebo oranžová. Vhodné jsou určitě světlé odstíny. Do zóny relaxační se hodí chladné barvy nebo neutrální bílá.

Nezapomeňte na doplňky

V dětském pokoji se více než kde jinde nemusíte při zařizování a malování držet při zemi. Sami děti vám mohou ukázat, co chtějí. V dnešní době jsou velikým hitem velkoplošné samolepky na zeď, případně tapety různých vzorů. Není těžké je sehnat, jsou dostupné na internetu, i v hobby marketech. Malým dětem zase můžete nechat zdi pomalovat oblíbenými postavičkami z pohádek nebo zvířátky. A to zvládnou i méně výtvarně zruční rodiče, k sehnání jsou totiž šablony.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.