Take a fresh look at your lifestyle.

Jak vyfotit displej na mobilu

Chcete si udělat screenshot obrazovky, ale nevíte, jak na to? Poradíme vám, jak si co nejrychleji a nejpohodlněji vyfotit displej svého mobilního telefonu. Tuto funkci využijete například tehdy, když se vám zobrazí na displeji nějaká chyba, co si chcete zapamatovat, když dosáhnete úspěchu při hraní oblíbené hry nebo když chcete někomu poradit s ovládáním telefonu.

Screenshoty lze dnes tvořit celkem jednoduše a ani k tomu běžně nepotřebujete žádnou speciální aplikaci. Existuje totiž zkratka, kterou screenshot uděláte. Ten se po vytvoření buď přímo uloží do vaší galerie, nebo se vás systém zeptá, kam soubor chcete uložit. Jiný postup pro focení displeje je na mobilních telefonech s iOS a s OS Android.

Snímek displeje na Androidu 4.0 a vyšším

jak vyfotit displej na mobiluJestliže máte v telefonu nový nebo alespoň novější Android, pravděpodobně vám bude pro focení displeje fungovat, když zároveň stisknete tlačítko pro vypnutí telefonu a pro snížení hlasitosti. Buďte trpěliví a obě tlačítka současně podržte alespoň jednu sekundu. Nebojte se, telefon se určitě nevypne. Za moment uslyšíte zvuk fotoaparátu a obrazovkou proběhne vytvořený snímek.

Pokud jste si jisti, že vám tento postup nefunguje, doporučujeme vyzkoušet některou z jiných kombinací tlačítek na telefonu. Záleží totiž samozřejmě i na konkrétní značce a modelu. Zkuste například podržet tlačítko pro vypnutí a zvýšení hlasitosti, nebo místo hlasitosti využijte Home, Zpět či Přehled aplikací. Snímky lze téměř na všech telefonech tvořit použitím těchto tlačítek. Jen je nutné přijít na to, jaká přesně to jsou. Když se vám to ani pak nedaří, najděte si na internetu, co na vašem telefonu funguje.

Snímek displeje na starším Androidu

Jestliže máte telefon se starším operačním systémem Android, tak si displej takto nevyfotíte, protože telefon tuto funkci postrádá. Je nutné stáhnout si speciální aplikaci (například Screenshot nebo Capture Screen Plus), která kromě focení displeje nabízí i další pokročilé funkce. Ani pak ale nemáte vyhráno, protože nové aplikace už nemusí starší systém podporovat, případně vyžadují oprávnění „root“. A to už běžný uživatel laik jen těžko zprovozní.

Snímek displeje na telefonech iPhone

Pokud máte iPhone, je to velmi jednoduché, stačí jen podržet zároveň tlačítka pro vypnutí telefonu a Home. Opět se ozve zvuk fotoaparátu a snímek se zachytí. Podobně fungují telefony Samsung, které ale jsou vybavené OS Android.

Snímek displeje na telefonu s OS Microsoft

Ačkoliv Android a iPhone mají většinou trhu, stále se mezi námi najdou uživatelé, kteří dají přednost alternativním operačním systémům, byť jich není mnoho. Pokud tedy máte telefon s OS Microsoft, musíte současně stisknout tlačítko pro zvýšení hlasitosti a pro zámek.

Vždy se tedy jedná o kombinaci dvou tlačítek, jejichž stisknutí vyžaduje alespoň minimální zručnost.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.