Take a fresh look at your lifestyle.

Jak vyčistit krev z matrace? Zkuste tyto osvědčené triky

Když má žena své dny, hlavně během spánku menstruační krev nezůstane, kde má. Přes prostěradlo a chránič matrace často prosákne i do samotné matrace a pohroma je na světě. Jelikož na rozdíl od prostěradla a chrániče nedáte matraci rozhodně do pračky, musíte zkusit alternativní řešení. Jak tedy účinně vyčistit krev z matrace? Vyzkoušejte následující osvědčené tipy.

Se skvrnou od krve zatočí soda a studená voda

Flíček od krve, který máte na matraci, nejprve namočte studenou vodou. Poté jej rovnoměrně posypte jedlou sodou, kterou nechte zhruba jednu až dvě hodiny působit. Sodu s krví následně přetřete žínkou namočenou ve studené vodě.

Skvrnu od krve nakonec dočistěte žlučovým mýdlem, studenou vodou a hrubším kartáčem.

Proč na krev používat studenou vodu?

Na skvrny od krve platí studená voda. Právě díky studené vodě se zbavíte co největšího množství krve, které ulpělo na matraci. Nikdy na čištění skvrn od krve nepoužívejte horkou vodu. Krev by se v důsledku vysoké teploty srazila a došlo by k jejímu trvalému zapuštění do tkaniny.

Krev z matrace vyčistíte i díky peroxidu vodíku

Některé hospodyňky radí nalít na zaschnutou krev na matraci peroxid vodíku. Je přitom důležité peroxid nechat pořádně vyšumět, aby se krev dostala z vláken matrace na povrch. Poté matraci dočistěte žlučovým mýdlem, studenou vodou a hrubším kartáčem. I když jde o agresivnější formu čištění zaschlé krve, ve většině případů je úspěch zaručen.

Jaké žlučové mýdlo používat? Podle žen je velmi kvalitní žlučové mýdlo z DM. Některým na fleky od krve zabíral také klasický Jelen.

Dalším řešením je směs ze soli a citronové šťávy

Místo, kde je matrace zašpiněna od krve, můžete také posypat solí a následně rovnoměrně pokapat čerstvou citronovou šťávou. Tuto směs nechte působit přes celou noc. Následující den flek od krve dodrhněte hrubším kartáčem průběžně namáčeným ve studené vodě.

Kromě tohoto postupu můžete krvavý flíček na matraci vyčistit také směsí soli a studené vody. Smíchejte je tak, aby se z nich vytvořila hustá pasta, kterou budete do skvrny vtírat houbičkou namočenou ve studené vody. Zjistíte, že krystalky soli mají naprosto jedinečnou vlastnost – dokážou totiž z vláken matrace vytáhnout zaschlou krev.

Vyzkoušejte Savo na skvrny

Flíček od krve můžete vyčistit také Savem na skvrny, některé ženy si chválí také Wanish na skvrny. Tento čisticí prostředek nalijte na znečištěné místo na matraci. Jakmile začne krvavá skvrna mizet, rychle ji mírně propláchněte studenou vodou. Flíček nakonec dočistěte žlučovým mýdlem, studenou vodou a hrubším kartáčem.

Využijte sílu slunce

Ať už budete matraci čistit jedlou sodou, peroxidem vodíku, solí a citronem, nebo Savem v kombinaci se žlučovým mýdlem, na závěr nezapomeňte na jednu věc. Vždy nechte matraci vyschnout venku na sluníčku. Jeho paprsky ji nejen parádně vysuší, ale vytáhnou z ní dle zkušeností řady hospodyněk i hlouběji usazené nečistoty.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.