Take a fresh look at your lifestyle.

Jak ušetřit za elektřinu? Návod na změnu dodavatele

Bez elektřiny si už vůbec neumíme představit život. Používáme ji na vaření, pečení, svícení a nabíjení moderní elektroniky a domácích spotřebičů. A právě díky poměrně velké spotřebě mohou hrát roli i zdánlivé detaily, díky kterým můžeme ušetřit. V článku najdete několik tipů, jak zaplatit méně za elektřinu, a rady, jak si poradit se změnou dodavatele energií.

Uplatněte poučky pro šetření elektřiny

Jedním ze způsobů, jak ušetřit na energiích, je šetrné chování. V praxi to znamená používání moderních spotřebičů s nízkými nároky na množství energie. Samozřejmostí by mělo být zhasínání v místnostech, kde aktuálně nejsme, a instalace úsporných LED žárovek, které jsou v porovnání s klasickými o mnoho úspornější. Vyplatí se také pořízení prodlužovaček s vypínačem. V celoročním dlouhodobém horizontu je znát i úplné vypínání takových přístrojů, jako je například televize či aktuálně nepoužívaná nabíječka na mobilní telefon.

Pro šetření energií pro vytápění je vhodné vyměnit okna, případně zauvažovat nad investicí do zateplení celého domu. Uvidíte, že po těchto krocích nebude potřeba takové množství elektřiny či plynu pro vytopení místností.

Elektřina

 

Jak na levný plyn a elektřinu?

Dalším doporučením, jak ušetřit za energie, je změna dodavatele. I když se na první pohled může jednat o složitou a nepříliš žádanou činnost spojenou se spoustou papírování a vyřizování, opak je pravdou. Levný plyn můžete mít bez větších problémů. Stačí poptat cenovou nabídku u nového dodavatele a následně se rozhodnout, jestli je pro vás nabídka lákavá. Levná elektřina může znamenat rozdíl několik stovek až tisíců korun v rodinném rozpočtu.

Podívejte se na stránky https://www.epet.cz/ a přečtěte si více informací o tom, jak může vypadat pohodový a hlavně levný dodavatel energií.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.