Take a fresh look at your lifestyle.

Jak stáhnout fotky z mobilu do počítače

Telefon namísto foťáku dnes používá k focení drtivá většina lidí. Telefon máme pořád u sebe, focení s ním je rychlé a fotky dnes vysoce kvalitní. Nafotili jste pomocí telefonu úžasný rodinný výlet, besídku milovaného potomka nebo neopakovatelnou akci s přáteli a rádi byste nyní fotky dostali i do svého počítače? Variant je hned několik a obejdete se u nich třeba i bez připojení k internetu nebo bez datového kabelu.

Propojení USB Kabelem

Rychlou a snadnou cestou, jak přesunout fotky z mobilního telefonu do počítače, je použití starého dobrého kabelu. Pomocí datového kabelu poměrně snadno a rychle přemístíte fotky ze složky v telefonu přímo do vybrané složky v počítači. Stačí propojit obě zařízení kabelem, ve složce „Tento počítač“ v počítači najít příslušné zařízení, tedy telefon, a pak už jen najít správnou složku a požadované soubory. Kopírovat přitom můžete fotky i videa, a to jak z telefonu do počítače, tak i obráceně.

USB

Přeposlání e-mailem

Zejména pokud potřebujete do počítače dostat jednu či dvě fotky, postačí vám přeposlání pomocí e-mailu. Nemusíte hledat kabel ani se přibližovat k počítači, stačí pouze vybrat v telefonu u dané fotky možnost „sdílet“ a následně vybrat e-mailový účet, pomocí kterého chcete fotku sdílet. Samozřejmě si takto můžete poslat fotku i sami sobě, tedy ze svého e-mailu na svůj e-mail. Fotka pak dorazí během pár vteřin a následně stačí ji jen stáhnout přímo do počítače, a to klidně i o několik dnů či týdnů později. Nevýhodou této varianty je ale omezení objemu dat. E-mailem obvykle pošlete jen pár fotek – většina e-mailů totiž zvládne objem příloh maximálně 10 až 20 MB. S posíláním videí tedy spíše nepočítejte. Nutnou podmínkou je navíc připojení k internetu, které například zrovna nemusíte mít k dispozici.

Cloudové služby

Další možností je pak ukládání fotek do cloudu, tedy online úložiště, což je poměrně rychlé, spolehlivé a jednoduché řešení. Podmínkou je ale připojení k internetu. Fotky si přitom do cloudu můžete nechat ukládat i automaticky, což vám zaručí zálohu všech fotek i pro případ, že byste náhodou ztratili či rozbili svůj telefon, nebo třeba omylem v telefonu smazali fotku, kterou jste si chtěli ponechat. Uložit fotky do cloudu ale můžete i jednorázově, ručním výběrem. U většiny cloudů lze přitom rozhodnout, zda má nahrávání probíhat pouze při připojení přes Wi-Fi, nebo jestli je možné použít i mobilní data. Známým cloudem je třeba Dropbox, ale také Google.

Z paměťové karty do PC i úložiště

Pokud fotky z mobilního telefonu ukládáte na paměťovou kartu, můžete ji jednoduše vyjmout a vložit do čtečky, ze které pak snadno přetáhnete fotky či videa do počítače, notebooku, nebo třeba externího úložiště.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.