Take a fresh look at your lifestyle.

Jak správně vybrat dětský nábytek

Děti jsou radost, ale zároveň i velká starost. Stejné je to i se zařizováním dětského pokoje. K výběru nábytku i doplňků by se mělo přistupovat s co největší důsledností. Důležité je myslet na bezpečnost, ovšem neopomenout ani hravost.

Pro kluky i pro holky

Při zařizování pokojíčku je klíčové pohlaví dítěte. Barevnost a celkový styl místnosti se totiž liší, pokud vytváříte pokoj pro holku nebo pokoj pro kluka. Něžná princezna moc neocení autíčka stejně tak, jak malý závodník nebude nadšený z přemíry růžových jednorožců. Každopádně obecně by se měl nábytek pro děti skládat z postele, komody a skříní k uložení hraček a oblečení a dětského psacího stolu.
Pokoj pro holku
Co se týče zmíněné komody či skříní, myslete na to, aby obsahovaly dostatek úložného prostoru. Děti většinou vlastní velké množství různých hraček a jiných pokladů, které by měly mít svoje místo, kam je potomek po hraní uklidí. Zapomeňte však na různé prosklené vitríny! Dětský nábytek by měl být co nejbezpečnější, bez zbytečností, o které by se mohlo dovádějící dítě eventuálně zranit.

Prostor pro rozvíjení dovedností

Ať připravujete pokojík pro předškoláka nebo už ostříleného školáka, vždy by jeho součástí mělo být místo, kde se bude dítko věnovat učení a rozvíjet svoji kreativitu. Dětský psací stůl by měl mít dostatečné velkou pracovní plochu, kde bude plac pro tvorbu domácích úkolů nebo kreslení, prostor k uložení různých sešitů a bloků a současně by měl ladit ke zbytku vybavení.
Dbejte vždy na to, aby měl dětský nábytek spíše oblejší hrany a skládal se pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Nelze opomenout ani stabilitu, protože dítě by jej na sebe mohlo nechtěně převrhnout. Jestliže nechcete neustále udržovat pořádek v policích a regálech, volte raději uzavíratelné skříňky či boxy, kam rozházené hračky stačí pouze uložit a nepořádek tak zůstane skrytý.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.