Take a fresh look at your lifestyle.

Jak se zbavit pavouků?

Málokterá zvířátka vyvolávají v lidech tak rozporuplné pocity, jako pavouci. Někteří je milují a zcela dobrovolně doma chovají exotické a jedovaté druhy, další z nich mají fobii a v blízkosti jakéhokoli pavouka pociťují typické příznaky strachu a úzkosti. Bohužel pavouci se vyskytují prakticky v každé domácnosti. Ačkoli nám přináší i užitek, nejsme z jejich přítomnosti obvykle moc nadšeni a snažíme se je vypudit. Jak se vlastně zbavit pavouků? To se dozvíte v dnešním článku.

Fakta o pavoucích

Pavouci jsou osminozí členovci, kteří se vyskytují na všech kontinentech (s výjimkou Antarktidy). Doložena je existence více než 40 tisíc druhů pavouků. Jedná se o predátory, kteří pomocí jedových žláz umístěných na klepítkách loví svou kořist. Tou je nejčastěji hmyz, ale některé druhy zvládnou i žábu nebo ještěrku. Chytají ji do lepkavé pavučiny.  Pavučina na první pohled působí křehoučce, nicméně je to jen zdání. V tahu je pevná jako kolagen nebo nylon.

Které pavouky nejčastěji doma najdete?

V České republice žije více než 850 druhů pavouků. Mezi ty nejznámější patří:

–          křižák obecný

–          pokoutník domácí

–          pokoutník černošedý

–          stepník moravský

–          skákavka pruhovaná

V současné době se i k nám dostávají jedovatí pavouci z jiných kontinentů. Pro příklad můžeme uvést zápřednici jedovatou, která se u nás začíná zabydlovat.

Jak se zbavit pavouků

Pokud pavouci nejsou zrovna vaši oblíbenci, asi vám nepotěším. Natrvalo se jich doma bohužel nikdy nezbavíte. Vždy si najdou nějakou skulinku, kterou se do domácnosti dostanou. Zejména jarní a letní měsíce jsou pavouci všude. Na druhou stranu vás jejich přítomnost může trošku potěšit – znamená to, že doma máte čisto, pavouci se málo vyskytují v prašném prostředí. Co s nimi ale dělat, když jsou u vás skutečně nevítaní?

Vysavač

Znáte to, podíváte se do rohu místnosti nebo očima sjedete po stropě a vidíte, jak se tam roztahuje pořádně velký pavouk. Otřesete se a honem přemýšlíte, co s ním. Nejrychlejším způsobem, jak se pavouka zbavit, je použít vysavač a zkrátka ho vysát.

Sprej proti hmyzu

Další možností je použití spreje proti lezoucímu hmyzu, ovšem pavouci jsou kolikrát tak rychlí, že nemusíte uspět.

Vyneste je

Pokud nepatříte k arachnofobikům a nevadí vám tedy pavouka vzít do ruky (sklenice, na papír), je nejhumánnějším řešením vynést ho z obydlí ven.

Zamezte co nejvíce přístup

Ačkoli se pavoukům úplně nevyhnete ani v bytě, ani v domě, něco přeci jen udělat můžete. Do oken si pořiďte sítě. Utěsněte všechny škvíry, zkontrolujte podlahu, omítku, půdu, sklep. Nejenže k vám přilezou z venku, mohou mít také někde uvnitř vašeho domu hnízdo.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.