Take a fresh look at your lifestyle.

Jak odpudit kočky

Bydlíte v domě se zahradou? Možná, že řešíte věčný problém, kterým jsou sousedovy kočky. Tato čtyřnohá zvířata jsou vítaným společníkem. Když si ale z vaší zahrady vytvoří záchod nebo si na pozemku kolem vašeho domu značkují své teritorium, už na ně začnete pohlížet zcela jinak. Jak tedy odpudit kočky? Vyzkoušejte následující rady, které vám zaručeně pomůžou.

Kočka: Zvíře, které má velmi citlivý čich

Kočky jsou domácím zvířetem, které má velmi vyvinutý čich. Až budete znovu řešit, jak odpudit kočky, vezměte v potaz právě tento fakt. Taková průměrná kočka má totiž až 40krát více čichových buněk nežli člověk.

Proto k odpuzení koček využijte věci, které jim nevoní. Právě díky nim bude sousedova kočka chodit čůrat o dům dál.

Vyzkoušejte čerstvé či sušené bylinky

Už jste vypozorovali, na které místo vaší zahrady chodí sousedova kočka na záchod? Toto místo posypte čerstvými či sušenými bylinkami (nebo také kořením), které ji z vašeho pozemku dokonale zaženou. Čím budou bylinky či koření aromatičtější, tím lépe pro vás a hůře pro kočku.

Čichové buňky těchto čtyřnohých stvoření nesnášejí především:

 • rozmarýn
 • levanduli
 • drcený pepř

Vůně pomeranče? Pro kočky nic extra

Zbožňujete vůni pomeranče? Kočky jsou na tom zcela opačně. Vůně pomeranče je pro ně naprosto odpudivou záležitostí. Když tedy sníte pomeranč, jeho slupku rozhodně nevyhazujte. Nakrájejte ji na menší části a vhoďte na místo na zahradě, které kočky navštěvují nejčastěji.

Esenciální eukalyptový olej

Dalším způsobem, jak odpudit kočky z vašeho pozemku, je použití esenciálního eukalyptového oleje. Tento vysoce koncentrovaný přírodní olej si nejprve kupte v kamenném obchodě či na e-shopu. Při odpuzování koček esenciálním eukalyptovým olejem si počínejte následovně:

 1. Vezměte prázdný rozprašovač, do kterého vymačkejte jednu půlku čerstvého citrónu a následně do něj přidejte 12 kapek esenciálního eukalyptového oleje a půl litru studené vody.
 2. Směs dokonale protřepejte, aby se promísila.
 3. S rozprašovačem naplněným touto směsí navštivte na svém pozemku všechna místa, která navštěvují kočky.
 4. Tato místa rovnoměrně postříkejte rozprašovačem.
 5. Tento postup opakujte každý den po dobu alespoň jednoho týdne.

Vysaďte na zahradě rostliny, které kočky odpuzují

To, zda si sousedovy kočky vaší zahradu oblíbily, nebo nikoli, záleží také na rostlinách, které pěstujete. Pokud si na zahradě vysadíte rostliny, jejichž vůni kočky nemůžou ani cítit, máte vyhráno. Které rostliny tedy nemůžou kočky ani cítit? Jsou zejména tyto druhy:

 • routa vonná
 • citronová tráva
 • levandule lékařská
 • eukalyptus

Odpuzovače koček většího kalibru

Jestli se vám přírodní způsob odpuzování koček neosvědčil, zkuste vsadit na těžší kalibr. Kupte si v obchodě třeba kočičí odpuzovač. Jde konkrétně  o přípravek ve spreji, který obsahuje syntetizovanou moč větších predátorů.

Na kočky můžete nastražit také vodní závlahu připojenou k pohybovému čidlu, anebo sonickou rušičku. Jelikož rušička vytváří zvuk o vysoké frekvenci, člověk ji neslyší. Kočky na ni však reagují útěkem.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.