Take a fresh look at your lifestyle.

Jak odlepit dálniční známku

Máte na předním skle dálniční známku, kterou potřebujete bez poškození odlepit? Jestliže vypršela její platnost a potřebujete ji vyměnit za novou, můžete ji sundat bez poškození. A to díky následujícím trikům, které jsou velmi jednoduché a navíc časově nenáročné.

Odlepení dálniční známku: Pomůže fén a žiletka

K odlepení dálniční známky vám pomůže horký vzduch. Před tím, než se dáte do práce, se autem nejprve projeďte a zapněte si (pokud máte) vyhřívání předního skla. V létě vám místo toho skvěle poslouží sálající sluníčko.

Následně si přezvěte na pomoc fén a nalepenou dálniční známku rovnoměrně fénujte horkým vzduchem. K jejímu nenásilnému odlepování si můžete pomoci také žiletkou nebo škrabkou na sklokeramickou desku, díky kterým se zbavíte i nežádoucího lepidla ulpěného na předním skle.

Každopádně počítejte s tím, že odlepování dálniční známky je velmi náročná záležitost. Vyžaduje totiž spoustu trpělivosti a opatrnosti.

Dálniční známku nejprve nalepte na staré rifle

V tomto případě jde o vychytávku, která je velmi jednoduchá. Na druhou stranu vám v budoucnu ušetří spoustu času při odstraňování staré dálniční známky. Jak tedy postupovat? Před tím, než novou dálniční známku nalepíte na přední sklo, nalepte si ji na rifle nebo kalhoty.

Jaký to má důvod? Na dálniční známce po odlepení ulpí chloupky z látky. Když budete tuto dálniční známku z předního skla automobilu později odstraňovat, půjde vám díky tomuto fíglu sloupnout mnohem lépe.

Odstraňovat SPZ z dálniční známky je nelegální

I když to je nelegální, spousta lidí se snaží z dálniční známky odstraňovat také vepsanou SPZku. Vatovou tyčinku do uší napustí odlakovačem nebo tekutým pískem a pak pomalu a jemnými tahy tuto registrační značku odstraňují z dálniční známky. Následně na dálniční známku napíšou právě novou značku.

Jelikož je dálniční známka nepřenosná, jejich počínání je velký podvod. Pokud na něj přijdou policisté, nečestným řidičům hrozí nemalá pokuta.

Upozornění: Dálniční známku z jednoho auta do druhého nepřelepíte, i kdybyste se co nejvíc snažili. Tato známka má totiž ochranné prvky. Jakmile je sloupnuta a znovu nalepena, je to na ní poznat.

Dálniční známka je nepřenosná

V každém případě byste si měli být vědomi toho, že dálniční známka je nepřenosná a musí být na ní napsána registrační značka vašeho auta. Jestliže platnou dálniční známku z předního skla odlepíte a budete ji používat v jiném voze, policie může na tento podvod přijít.

Když se nebude shodovat registrační značka uvedená na dálniční známce s registrační značkou auta, v němž je nalepená, máte problém. Policisté vám mohou udělit pokutu v řádu několika tisíc korun.

Kdy je dálniční známka stále platná?

Dálniční známka je ale stále platná i při změně vlastníka automobilu. A také při změně registrační značky auta. Pokud dojde k poškození předního skla, na kterém máte dálniční známku nalepenou, můžete si tento doklad přelepit také na nové, vyměněné přední sklo.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.