Take a fresh look at your lifestyle.

Jak namíchat hnědou barvu?

Podzim je v plném proudu, všude okolo nás se svět zbarvil do hněda, oranžova či žluta. Ač počasí bývá touto dobou pochmurné, přírodní barvy v nás vyvolávají pocity klidu a harmonie. Proč je tedy nepřenést i do svého interiéru? Žlutá a oranžová jsou stálicemi ve výmalbě již léta, ale s hnědou se mnoho lidí bojí experimentovat. A přitom k tomu není důvod. Víte, jak hnědá dokáže ovlivnit naši mysl? Jak ji doma použít, jaké doplňky zvolit? A vůbec, jak se vlastně hnědá barva míchá?

Vliv hnědé barvy na psychiku

O tom, že každá barva nějak působí na naši psychiku, jste již nejspíš slyšeli. Anebo si to vyzkoušeli i v praxi – přišli jste někam do restaurace, jejíž zdi byly vymalovány výraznou fialovou? Pak jste se tam pravděpodobně příliš dobře necítili. Nebo jste se ráno vzbudili se špatnou náladou, ale svítivě žluté tričko, které jste spatřili přehozené přes židli, vám den hned rozjasnilo?

I hnědá barva naši náladu ovlivňuje. V takto tónované místnosti (ať již se hnědá vyskytuje na stěnách či nábytku) nás obklopí klid, je nám příjemně, máme pocit jistoty a bezpečí. V interiéru laděném do hněda vám ani v třeskutých mrazech nebude chladno. Místnost díky hnědé vyzařuje hřejivým teplem domova. Proto je velmi oblíbená.

Hnědá barva v interiéru

Právě díky výše zmíněným vlivům na psychiku je hnědá barva ideální prakticky do kterékoli místnosti v domě, snad jen s výjimkou dětských pokojů. A on ji většinou každý ve svém interiéru má, aniž by si to ihned uvědomil. Vždyť zařízení bytu bývá velice často ze dřeva – tedy v některém z odstínů hnědé. Pokud právě zařizujete svůj domov a nechcete experimentovat s výmalbou, stačí si pořídit dřevěný nábytek. Zdi pak klidně nechte bílé, ostatně takováto kombinace dává hnědé nejlépe vyniknout.

Na stěnách ale hnědá vypadá také výborně. Je důležité zvolit vhodný odstín. Světlým můžete klidně vymalovat celou místnost, působí velice elegantně a čistě. S výraznou hnědou ale opatrně. Pozor na malé pokoje, opticky by vám je ještě zmenšila.  Ideální je použít ji třeba jen na jednu stěnu pokoje a přidat kontrastní, světlé doplňky či nábytek.

Jak namíchat hnědou barvu?

Jestliže jste se rozhodli vymalovat váš domov některým z hnědých odstínů, možná vás zajímá, jak taková barva vlastně vzniká. Hnědou barvu získáte smícháním zelené, červené a žluté, případně okrové. Do takového míchání se vy sami jistě pouštět nebudete, ale v hobby marketech vám váš vybraný odstín tímto způsobem připraví.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.