Take a fresh look at your lifestyle.

Jak na výběr postelové matrace?

Matrace hraje velmi důležitou roli z hlediska zdraví. Pokud totiž doma nepoužíváte kvalitní produkt, vaše tělo doslova trpí. Projevit se to může hned několika způsoby. Jak ale matraci vybrat tak, aby vám vyhovovala a byla zdravotně nezávadná?

Co způsobuje špatná matrace?

Při užívání nevhodně zvolené postelové matrace dříve či později očekávejte zhoršení vašeho zdraví. V první řadě se to projeví na denní únavě a nedostatku energie, protože se jednoduše nedostatečně vyspíte. Kromě toho ale mohou přijít i daleko závažnější potíže. Zejména se jedná o bolesti hlavy, krku, páteře a chodidel.

Ideální je, pokud si zvolíte výběr matrace na míru. To znamená, že je od výrobce a prodejce plně přizpůsobena vaší postavě, ať už jde o výšku a hmotnost, případně nějaké zdravotní komplikace, jež vám znemožňují spát na běžném lůžku.

Nová matrace

Aktuálně používané modely matrací

Výroba matrace se v dnešní době provádí mnoha způsoby, respektive se používá celá řada materiálů. Zatímco klasické taštičkové a pružinové matrace jsou spíše na ústupu, neboť nemají tak dobré vlastnosti, do popředí se dostávají moderní materiály.

Dobrým příkladem jsou pěnové matrace z líné pěny. Vyznačují se skvělou tvarovou stálostí. Zároveň se dokonale přizpůsobují ležícímu člověku, takže zde nedochází k tvorbě proleženin. To lze ocenit hlavně u starších a imobilních lidí, kteří na lůžku tráví většinu dne. Proto jsou pěnové matrace z líné pěny vhodné třeba i do zdravotnických zařízení.

Dalšími druhy jsou kupříkladu matrace ze studené pěny, což je poměrně nový materiál. Tato pěna má dobrou tvarovatelnost, navíc je tento materiál i maximálně prodyšný. Pěnové matrace se obecně hodí i pro polohovatelné rošty, což se naopak nedá říci o tradičních taštičkových a pružinových modelech.

Vždy myslete na to, že matrace má být minimálně o 10 centimetrů delší, než je výška vaší postavy. Jedině tak se v ní budete cítit komfortně a nebude vás trápit pocit stísněnosti.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.