Take a fresh look at your lifestyle.

Jak na vlastním pozemku nejlépe postavit halu pro podnikání?

Chcete rozjet své vlastní podnikání? Máte velkou zahradu u svého rodinného domu a chtěli byste podnikat právě zde? Potřebujete pro účely podnikání na pozemku postavit výrobní nebo skladovací halu? Nejprve si zjistěte, zda výstavbu haly dovoluje stavební úřad a všechny ostatní orgány. Pak už stačí jen vybrat správný druh haly, kterou si na své zahradě postavíte.

Hledejte nejjednodušší způsob

Pokud byste chtěli stavět klasickou zděnou halu i klasickou dřevostavbu, byla by realizace náročná časově i finančně. Musíte nejprve vybudovat betonové základy, které musí několik týdnů vyzrát. Teprve a ně se dá stavět a ani postup výstavby není nejrychlejší. Postavit halu o rozloze několika stovek metrů čtverečních zabere až několik týdnů, možná měsíců. A to je čas, který nebudete vydělávat. Naštěstí existují i mnohem rychlejší a jednodušší varianty – například montovaná hala.

Montovaná hala s opláštěním z textilie

V současnosti jsou montované haly nejjednodušší a zároveň nejvyužívanější způsob, jak rychle a efektivně vytvořit zázemí pro výrobu a jiné podnikání. Pevná a rychle smontovatelná ocelová konstrukce jako kvalitní základ, na který přijde opláštění. Klasické plechy jsou základní opláštění. Když budete potřebovat halu zateplenou, jako opláštění se využívají sendvičové plechy (plechy s vloženou tepelnou izolací. Stále populárnější jsou montované haly s textilním opláštěním.

Textilní hala

Proč textilní haly?

Textilní haly se dají využít jako prostor pro skladování, zemědělské aktivity, logistiku, ale také slouží jako jízdárny, prostory pro ustájení zvířat nebo pro sportovní aktivity. Dají se postavit na jakémkoliv vyrovnaném povrchu. Jako pokrytí jsou využívány textilie z vysoce odolné nánosové PES tkaniny s normovanou kategorizací do skupiny těžko hořlavých stavebních materiálů. Tento materiál má mimořádnou životnost, odolnost proti poškození i proti ztrátě pevnosti působením vnějších vlivů. Na realizaci takových hal se u nás specializuje společnost POLAK CZ s.r.o. Postavené textilní haly od POLAK CZ rozhodně nejsou jen pro začínající podnikatele. Pro své účely je již využívají i velké firmy jako Geosan Ostrava, Vlamax Bystřice, Thimm Service v Chotětově či dokonce Integry Automotive ve slovenském Lozornu.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.