Take a fresh look at your lifestyle.

Horkovzdušná trouba nehřeje: Co dělat?

Horkovzdušná trouba, sklokeramická deska, myčka nebo pračka. To jsou elektrospotřebiče, bez kterých bychom si chod domácnosti v dnešní době už vůbec nedovedli představit. Tyto elektrospotřebiče nám slouží tak, jak mohou, někdy však musíme řešit jejich menší i větší závady. Velmi nepříjemné třeba je, když máte horkovzdušnou troubu, která z ničeho nic přestane hřát. Co může být příčinou této závady a jak byste se měli při jejím odstraňování zachovat?

Princip pečení v horkovzdušné troubě

Abychom zjistili, kde je příčina závady, musíme se nejprve zaměřit na princip fungování horkovzdušné trouby. Jak se tento typ trouby vůbec liší od trouby statické? Horkovzdušná trouba má systém horního a dolního topného tělesa s ventilátorem.

Právě ventilátor rozvádí teplo rovnoměrně po celé vnitřní části trouby. Tím je zajištěno rovnoměrné propečení pokrmů. Rovnoměrné šíření tepla má také vliv na to, že jídlo bude rychleji upečené a rozhodně nebude suché, nýbrž velmi šťavnaté.

Tip: Horkovzdušná trouba je ideální pro pečení bílého a červeného masa, ryb, zeleniny a zapečených těstovin nebo brambor. Tyto pokrmy jsou šťavnaté uvnitř a mají kůrku na povrchu.

Když horkovzdušná trouba nehřeje

Když horkovzdušná trouba nehřeje, jde o velký problém, který zasáhne prakticky do chodu celé domácnosti. Než najdete příčinu této závady a vyřešíte ji, musíte na pečení na nějaký čas zapomenout a připravovat pouze vařená jídla na sklokeramické desce.

Co jsou tedy příčinou toho, že vám horkovzdušná trouba přestane hřát? Možností vzniku závad je spousta: Může jít o malichernost, ovšem i závažný problém, kvůli kterému se už budete muset obrátit na specializovaný servis.

Možné příčiny závady

Jaké jsou tedy možné příčiny toho, že vaše horkovzdušná trouba nehřeje?

1. Přerušení dodávky elektrické energie

Tato příčina je naprosto triviální. Zkrátka vám přestala jít elektřina.

2.Odpojení trouby ze zásuvky

Zkontrolujte, zda je vaše horkovzdušná trouba připojena k elektrické síti. Je možné, že jste ji před tím pouze odpojili ze zásuvky, a proto nefunguje.

3. Displej bliká a neukazuje správné hodnoty

S tím, že horkovzdušná trouba nehřeje, se můžete setkat i tehdy, když je tento spotřebič připojen k síti. Pokud totiž došlo k výpadku elektřiny, která následně opět naskočila, displej na troubě problikává, protože došlo k jeho vynulování.

Zkuste čas na displeji dle návodu znovu nastavit. Důležité je, aby už hodnoty na displeji neblikaly, v opačném případě trouba nebude stále fungovat.

4. Závada, se kterou pomůže specializovaný servis

V případě, že se vám závadu nedaří odstranit a vašeho horkovzdušná trouba stále nehřeje, je na čase, abyste kontaktovali specializovaný servis. Pracovníci servisu troubu důkladně prohlédnou, zjistí skutečnou závadu, která se nejčastěji nalézá v systému horního a dolního topného tělesa, a navrhnou možnou opravu.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.