Take a fresh look at your lifestyle.

Foukaná izolace – ceník

Chystáte se zateplovat půdu nebo strop? Chcete vytvořit podkrovní byt a hledáte vhodný materiál na zateplení? Rádi byste izolaci, která je kvalitní, má dobré vlastnosti a navíc pro vás bude cenově dostupná? Foukaná izolace v těchto případech bývá nejčastěji využívaná. Proč tomu tak je? Jaké typy foukané izolace můžete použít? A jak se vlastně pohybují její ceny?

Typy foukané izolace

U nás se nejčastěji používají tři typy foukané izolace – foukaná celuloza, foukaná minerální vata a foukaný polystyren. Do popředí se ale dere i čtvrtá možnost – dřevovláknitá izolace.

Foukaná celulóza je vlastně rozmělněný, tříděný recyklovaný papír, doplněný o ekologické prostředky chránící izolaci proti škůdcům, plísním, bakteriím nebo ohni. Má výborné tepelně izolační vlastnosti, mnohem lepší než ostatní dva typy foukané izolace.

Foukaná minerální vata vzniká rozvlákněním hornin. Její největší výhodou je vysoká odolnost vůči teplu a vlhkosti a také to, že je tvarově stálá. Má nejlepší protipožární vlastnosti.

Foukaný polystyren je velice vhodný pro izolaci prostor, ve kterých se drží vlhko. Je totiž nenasákavý.

Kde se foukaná izolace používá?

Foukaná izolace se uplatňuje u zateplování novostaveb i starších nemovitostí. Lze ji použít na zateplení stropu, půdy, stěn, střešních konstrukcí či jen k utěsnění dutin. Využívá se při zateplování panelových domů, starých domů typu Okál, sportovních středisek, zemědělských nebo výrobních objektů a další. Foukaná izolace je velice univerzální a dostane se naprosto všude.

Výhody foukané izolace

Mezi hlavní výhody foukané izolace patří:

– cenová dostupnost

– při zateplování nevznikají žádné přebytky, platíte jen za skutečně spotřebovaný materiál

– tvarová a objemová stálost

– nenasákavost

– dostane se i do nejmenších prostor

– dlouhá životnost

– kvalitní tepelně-izolační a zvukově-izolační vlastnosti

– odolná proti vysokým teplotám

– nízká hmotnost

– rychlost zateplení

Co se týče nevýhod foukané izolace, minimálně jedna by tu byla. Zateplení si jen velice těžko provedete sami, budete totiž potřebovat přístroj, kterým bude konkrétní typ izolačního materiálu nafoukán. Některé firmy je již i zapůjčují, přesto je lepší svěřit práci do rukou odborníka.

Jak je to s cenou?

Ceny foukané izolace se liší podle typu a podle konkrétního materiálu, dále také podle toho, jak velká plocha se bude zateplovat. Obecně lze říci, že ceny začínají na cca 100 Kč/m2. Nicméně nejlépe uděláte, pokud si necháte zpracovat několik nezávazných kalkulací od firem ve vašem okolí. Cena by však neměla být jediným kritériem pro výběr.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.