Take a fresh look at your lifestyle.

Feng Shui bydlení a interiéry – inspirujte se

Chystáte se zařizovat nový byt nebo rodinný domek? Pak si určitě pokládáte otázku, jak rozmístit jednotlivé kusy nábytku v místnostech. Nebo máte pocit nepohody ve vašem domově? Cítíte, že byste potřebovali něco změnit? Mohlo by vám pomoci zařídit si bydlení podle Feng Shui.

Co je Feng Shui

Východní filosofie Feng Shui vychází z toho, že náš život je ovlivňován okolním prostředím, a to jak v dobrém tak špatném smyslu. Feng znamená vítr, shui voda. Oba tyto přírodní živly mohou být pro člověka nebezpečné, ale také pozitivní. Feng shui se snaží oba tyto prvky nastolit do harmonie. A u bydlení je to totéž. Je potřeba zkombinovat zařízení s energií venkovního prostředí.

Feng shui bydlení a jak ho zařídit

Zařídit si bydlení podle tohoto učení může každý. Chce to jen přečíst si o feng shui nějaké publikace. Některé tipy přinášíme zde.

Než vstoupíme dovnitř

Už i cesta k vašemu domovu by měla být v harmonii. Nikde by se neměl povalovat nepořádek. Chodník, květiny, rohožka či botník by měly být čisté a vizuálně v pořádku. Důležité je i správné osvětlení, nikomu se dobře nechodí po tmě. Pokud teprve stavíte byt, volte vchod tak, aby dveře nesměřovali přímo proti pouličnímu osvětlení. Vchodové dveře by neměly být oprýskané nebo špinavé. Vchod by měl návštěvníky lákat ke vstupu k vám.

Na chodbě

Základní pravidlo je stejné jako výše. Vše musí být uklizené, nikde by se neměly povalovat rozházené boty nebo hračky. Nepořádek dokáže naši psychiku velmi negativně ovlivnit, ačkoli si toho nemusíme být vůbec vědomi. Na vchodové dveře by neměl z chodby směřovat žádný ostrý roh.

Toaleta a koupelna

Dveře do těchto místností by měly být vždy zavřené. Na toaletě nezapomeňte sklapovat záchodové prkénko dolů, aby pozitivní energie nemohla uniknout z vašeho domova.

Feng shui bydlení – obývací pokoj

Obývací pokoj je velice důležitou místností v domě. Zde relaxujete, ale také vítáte návštěvy. Proto by měl být zařízen co nejútulněji. Myslete na to, aby místa k sezení nebyla obrácena zády ke dveřím. Nechte pokoj vzdušný, čím více nábytku zde umístíte, tím hůře se budete cítit. Pokud máte v oblibě vitríny nebo knihovny, lepší je volit uzavřené či prosklené. Střed pokoje by měl být volný. Ani televize by neměla být centrem obývacího pokoje. Nebojte se rostlin, dokážou výborně vyplnit rohy, které jsou jinak „mrtvá místa“.

Ložnice

Ložnice je oázou klidu a odpočinku. Proto se u ní při zařizování klade opravdu velký důraz. Pokud ji zařídíte podle Feng Shui, můžete si být jisti, že se vám bude výborně a kvalitně spát.

Důležitá je široká postel bez zbytečných ostrých hran. Neměla by být pod oknem, ani příliš blízko dveří. Čelo by mělo být u plné zdi, na ležící osoby to působí bezpečněji. Naproti posteli nepatří žádné zrcadlo. V ložnici se vyhněte PC a pracovnímu koutku. Skříně stavte raději podél postele, ne naproti.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.