Take a fresh look at your lifestyle.

Co víte o nábytku z masivu?

O tom, že dřevo coby přírodní materiál patří k nejoblíbenějším nejen při výrobě nábytku, jste slyšeli mnoho. Chcete jídelní stůl a židle z masivu, protože jde o to nejkvalitnější, co si jen můžete pořídit. Poznáte ale opravdu bezpečně masiv?

Jak vzniká masiv?

Obecně se rozlišuje masiv z tvrdých a měkkých dřevin. Rozdíl mezi nimi je vlastně jediný. Masiv z měkkého dřeva se nezbavuje suků, čímž se stává méně odolným, a není tak vhodným materiálem k výrobě třeba schodů. Jídelní stoly z masivu měkkého však nepředstavují problém.

Běžným materiálem z masivu, který se dále zpracovává, je deska dlouhá několik metrů odříznutá z jednoho kusu dřeva. Ta samozřejmě obsahuje suky a trhliny vzniklé sušením dřeva. Následuje rozřezání desky na jednotlivé lamely, přičemž v případě masivu z tvrdých dřevin se odřežou i suky a jiné vady. Masivní jídelní stůl a další nábytek se pak vyrábí slepením různě dlouhých lamel v panely. Krátké lamely, či spíše hranolky vytváří na panelu vzor parket a patří k levnějším. Dlouhé lamely jsou o něco dražší.

Nábytek z masivu už poznáte

Už víte, že nábytek z masivu není vyroben z jednoho kusu dřeva, jak se mnozí mylně domnívají, ale z lamel. Přesvědčte se na webu WERDINA trade. Nabízí interiérový i zahradní nábytek z masivu. Tvrdé dřeviny, jakými jsou buk, dub, javor, zde zaujímají výsadní postavení. Z měkkých dřevin se pak využívá třeba smrk. Jídelní stůl z masivu v kombinaci s kovem působí neotřele, moderně. A hlavně vydrží dlouhá léta bez poškození.

Jídelní stůl z masivu

Díky odolnosti se masiv hodí i do exteriéru

Rozhodli jste se pro jídelní stůl masiv do interiéru, ale už teď víte, že by se nějaký ten kousek masivního nábytku báječně vyjímal i na zahradě? Není problém. Masiv totiž patří k velmi odolným materiálům, který s trochou péče zvládne bez poškození nepříznivé počasí i neopatrné zacházení. Impregnujte nábytek ideálně přírodními oleji v několika vrstvách. Na blogu WERDINA trade získáte množství dalších informací o masivu, jeho druzích, vlastnostech i využití v interiéru a exteriéru. Nechte se inspirovat.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.