Take a fresh look at your lifestyle.

Chcete bydlet moderně? Pořizujete okna a dveře? Zvažte hliník

Hliníková okna a dveře jsou bezesporu nejkvalitnější a mají nejdelší životnost. Hodí se všude tam, kde dostávají okna a dveře pořádně zabrat, kde se často otevírají, je tam velký provoz nebo nepříjemné povětrnostní podmínky. Na druhou stranu si musíte za hliníkové dveře a okna připlatit. Dříve se hliníková okna používala hlavně u administrativních budov, komerčních objektů a všude tam, kde bylo potřeba vytvořit velké prosklené plochy. Dnes už se hliník dostává i do domácností.

Barevná hliníková okna a dveře

U hliníkových oken a dveří nenarazíte na tak širokou nabídku barev jako u plastových oken. Přesto si určitě vyberete. Mezi nejčastěji dostupné barvy a dekory patří čistě bílá, různé odstíny modré, ocelová, hnědá, šedá, černá a také dřevěné dekory (dub, mahagon, ořech, sosna, třešeň, zlatý dub aj.). Hliníková okna jsou stálobarevná a udrží si svou barvu i na ostrém slunci po několika letech. Barvy jsou odolné i proti povětrnostním vlivům.

hliníkové okno v červené barvě

Kdybyste uvažovali o přebarvení hliníkových oken nebo dveří, je to možné, ale sami si to asi neuděláte. K barvení hliníkových profilů se totiž používají speciální barevné fólie a laky. Když chcete hliník přebarvit, používají se k tomu určené laminovací fólie. S takovým požadavkem se nejlépe obraťte na firmu, která vám hliníkové dveře a okna dodávala.

Tip: Kromě barvy oken zvažte i barvu parapetu. Ten nemusí být vždy jen bílý, právě naopak. Bílým oknům dodá kontrast tmavý mramorový parapet. Jaké jsou možnosti parapetů najdete v článku: Vybíráte okna? Nezapomeňte na parapety

Výhody použití hliníku

Nejprodávanější jsou v současné době plastová okna. Ta jsou levnější a zároveň mají dlouhou životnost. Když však chcete to nejlepší, nabízejí se právě moderní hliníková okna. Hliník je opravdu moderní a velmi odolný materiál, který se dnes už prodává i v různém barevném provedení. Navíc má hliník pro okna spoustu předností:

  • vysoká pevnost a odolnost
  • extrémně dlouhá životnost
  • tvarová stálost
  • výborné izolační vlastnosti
  • možnost velkých rozměrů
  • nízká hmotnost

Alu vstupní dveře

Tip: Další výhody hliníkových oken najdete v článku: 7 důvodů, proč jsou hliníková okna nejlepší na trhu

Jestli vás zajímají barevná hliníková okna a barevné hliníkové dveře, najděte si spolehlivého dodavatele, který ideálně provozuje i kamenné prodejny, a zajděte se tam přímo podívat na vzorky barev. Ve skutečnosti totiž tyto barvy vypadají trochu jinak než na obrázcích na internetu.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.