Take a fresh look at your lifestyle.

Barvy na zeď – inspirace pro moderní bydlení

Pořídili jste si nové bydlení? Dokončujete rodinný domek a přemýšlíte nad interiérem? Nebo teprve sedíte nad projektem, dumáte nad dispozicí domu a nad vybavením? Tak či tak, přijde jednou na přetřes otázka – jak vymalovat. Určitě se můžete držet některých z moderních trendů, nicméně zde je důležité především to, abyste se doma cítili pohodlně, útulně a bydlení si užívali. A to lze vhodným výběrem barev rozhodně podpořit. Pojďte se podívat, jak lze vymalovat a jaké barvy se kam hodí.

Typologie barev je důležitá

O typologii barev se mluví téměř v každém časopise, který se zabývá bydlením či módou. Je to tak, barvy okolo nás ovlivňují naši mysl víc, než si vůbec myslíme. Podle nálady se ráno oblékáme, ale správný výběr barev může i naše momentální rozpoložení změnit. Stejné je to u výmalby bytu nebo domu. Proto výběr barev na zeď nepodceňujte. Ne každému se chce vzít štětec a přemalovat ve chvíli, kdy se mu současná výmalba přestane líbit.

Barvy na zeď – inspirace pro ložnici

Ložnice patří k místům, kde je nejdůležitější funkcí zajistit klid, pohodlí a možnost relaxace. Je důležité, aby byla skutečnou oázou klidu a my se mohli v pohodlí vyspat, či si jen odpočinout po náročném dni. Proto sem nepatří energické barvy, které vás naopak nakopnou. V ložnici se vůbec nebojte chladných odstínů – modré, šedé, nebo neutrální bílé. Naopak místnost bude působit velice čistě a harmonicky. Do ložnice v žádném případně nepatří přehnané divoké vzory, lesklý nátěr či lesklé tapety. Zbytečně by vaši mysl rozrušovaly.

Do obýváku s energií

Obývací pokoj je oproti tomu zónou společenskou. Je to tedy aktivní místnost, ve které potřebujeme cítit harmonii a energii. Obvykle je to prostor, v němž trávíme většinu volného času. V obývacím pokoji můžete tedy s barvami experimentovat. Dnes již klasikou je žlutá nebo oranžová. Ideální je ale v pastelovém odstínu vymalovat jen jednu či dvě stěny. Můžete zde využít i různé tapety či moderní samolepky na zeď. Vždy je nutné výmalbu pokoje přizpůsobit i celkovému vybavení – sedací soupravě, nábytku, podlahové krytině apod.

Barvy na zeď – inspirace pro kuchyni a dětský pokoj

Dětský pokoj a kuchyni projdeme na závěr. Co se týče odstínů, u dětského pokoje hodně záleží na věku a pohlaví dítěte, na tom, zda je v místnosti sám nebo se sourozencem. Zde se fantazii meze nekladou. V kuchyni je vhodné podpořit trávicí soustavu, takže se nemusíte bát svěží jarní zelené, oranžové nebo i kombinace červené.

Omyvatelné barvy

Co je ale pro oba pokoje vhodné je použití omyvatelných barev nebo tapet. V kuchyni u sporáku či za kuchyňskou linkou si každý dokáže vybavit nevzhledné mastné fleky, které ze zdi prostě neodstraníte. A kdo z rodičů nezažil dětskou fantazií zkrášlené zdi fixou? Díky omyvatelným barvám si ušetříte spoustu nervů.

1 Comment
  1. Kuba says

    Já preferuji moderní foto tapety.

    Určitě nenechávejte zdi bez barev!

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.