Take a fresh look at your lifestyle.

Předsíně: inspirace

Předsíň je velice důležitá místnost v domě. Do ní vstupujeme zvenčí, zde máme pravděpodobně uskladněné boty, sportovní náčiní a další věci. Předsíň je tím prvním, co návštěvy z bytu uvidí. I proto by měla působit uklizeně a harmonicky. Co by v předsíni nemělo chybět a jak jí zařídit?

Na velikosti záleží

Zejména obyvatelé panelových bytů často trpí nedostatkem prostoru v předsíni. Co si budeme povídat, v panelácích jsou předsíně většinou malé, že se tam sotva vejde botník. Kdo ale má to štěstí, že jeho předsíň má rozumné parametry, může ji využít jako úložný prostor pro veškeré věci. Velké vestavěné skříně v předsíni směle umí nahradit šatnu. Navíc se tak sníží potřeba mít skříně v jiných místnostech domácnosti.

Podlaha v předsíni

Velmi důležitou roli hraje v předsíni podlaha. Do předsíně často vstupujeme ve špinavých nebo mokrých botách. Po dešti na podlahu odkapává voda z deštníků a našich kabátů. I domácí mazlíčci si často otírají packy v předsíni. Proto je velmi zásadní, aby byla podlaha snadno udržovatelná, a vyrobená z kvalitního materiálu. Je totiž poměrně hodně zatěžovaná. Jako podlahová krytina v předsíni je ideální dlažba.

Jak vymalovat

Obvykle jsou předsíně místnostmi bez oken, tudíž do nich neproniká (nebo jen velice málo) denní světlo. To je potřeba vhodnou výmalbou nahradit. Ideální je tedy použít světlé odstíny žluté, oranžové, zelené a nebo klasickou bílou. Světlá barva je navíc důležitá pro malé prostory, které dokáže opticky zvětšit. Samozřejmě zde můžete použít jako dekoraci různé tapety nebo samolepky.

Věšák a ti další

Do předsíně vstoupíme zvenčí a první, co my i návštěva řeší, je odložení kabátů. Proto v předsíni nesmí chybět nějaký věšák. Může se jednat o samostatný designový kousek, komplet předsíňovou stěnu, nebo, při malém prostoru, jen několik háčků vhodně umístěných na zdi. A nezapomínejte také na věšák (či skříňku) na klíče. Na trhu se dá najít mnoho zajímavých vychytávek.

Další nezbytnou součástí předsíně je botník. Z estetického hlediska je vhodnější zavírací, aby nebyly boty v policích vidět. Mnohdy to totiž narušuje celkový dojem z místnosti. Pokud vám to prostor dovolí, je krásné k botníku pořídit i malou stoličku nebo lavici.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.