Take a fresh look at your lifestyle.

Podkroví – inspirace pro útulné bydlení

Máte možnost zřídit si podkrovní byt? Nebo jste se v rodinném domě rozhodli dodělat podkroví a zvětšit tak obytný prostor? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jak ho zařídit. Jaké použít barvy, jak zařídit místnosti, jak vyřešit úložné prostory, když vysokému nábytku brání zkosená střecha. Nechte se inspirovat, jak může být podkrovní bydlení krásné a útulné.

Velký obytný prostor

Mnoho lidí žijících v podkrovním bytě, ho získalo koupí půdy, nebo alespoň její části. Takovéto podkrovní byty bývají poměrně rozlehlé. V dnešní době je velmi moderní nechat co největší prostor otevřený. Pokud to povaha vašeho bydlení dovoluje (žijete-li například bez dětí či i bez partnera), nebojte se toho. Ideální je byt rozčlenit na jednotlivé obytné zóny například pomocí různých příček, trámů nebo paravánů. Byt pak působí vzdušně a elegantně.

Podkroví – inspirace pro výmalbu

V podkroví díky šikmým stěnám platí trochu jiná pravidla pro výmalbu, než v běžných místnostech. To ale neznamená, že byste se museli vzdát oblíbených barev. Jen je nutné je aplikovat s rozmyslem. Pokud máte prostorově velkorysé podkroví, nemusíte se omezovat ani v tmavších odstínech. V opačném případě určitě dejte přednost světlým barvám, které prostor rozjasní. Kolem oken patří rozhodně co nejsvětlejší barva.

Jak s úložným prostorem

Je pochopitelné, že pokud zařizujete podkroví, více řešíte, jakým nábytkem místnosti vybavíte. Zásadní je samozřejmě dostatek úložného prostoru. Ideální je poradit se s architektem nebo alespoň truhlářem o možnostech. Při zařizování podkroví záleží hodně na sklonu střechy. V některých případech lze bez problémů využít dostupný nábytek, jinde si ho ale budete muset nechat vyrobit na míru. Bude důležité využít co nejvíce prostoru ve spodní části pokoje.

Doporučujeme přečíst také článek předsíně inspirace. Načerpáte inspiraci pro zařízení předsíně.

Podkroví – inspirace pro koupelnu

Při plánování podkrovní koupelny hlavně důkladně měřte. Dopředu si promyslete, kde jaká část zařízení bude. Pečlivě vytvořit podkrovní koupelnu tak, aby vyhovovala všem členům rodiny není snadné. Zvláště pokud jste vyšší postavy. Aby se vám nakonec nestalo, že si pověsíte nad umyvadlo zrcadlo a pak zjistíte, že se díky střeše k němu pořádně nedostanete. Podkrovní koupelna ale za tohle plánování stojí. Působí velmi romanticky a útulně.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.