Take a fresh look at your lifestyle.

Nízkoenergetické domy do milionu

Chystáte se stavět? Přemýšlíte o novostavbě, ale máte omezený rozpočet? Chtěli byste pasivní dům, ale obáváte se, že na něj nebudete mít? Nebojte se. Dnes už není problém pořídit nízkoenergetické domy do milionu. Víte, jaké jsou výhody pasivních domů oproti klasickým cihlovým?  A jaké jsou nízkoenergetické domy do milionu?

Co je nízkoenergetický dům

Co se vlastně skrývá pod pojmem nízkoenergetický dům? Je to stavba s nízkou spotřebou energií, obvykle nepřesahuje spotřebu 50kWh/m2 za rok. Pasivní domy mají dokonce menší spotřebu než je 15kWh/m2 ročně. Jsou také šetrné k životnímu prostředí. Ačkoli pořizovací cena nízkoenergetického domu může být shodná jako u běžného domu, velmi brzy se vám vložené náklady vrátí.

Výhody nízkoenergetických domů

Jaké jsou výhody nízkoenergetických domů? Největší z nich je samozřejmě obrovská úspora nákladů na vytápění. Topit budete také mnohem kratší dobu, než v klasickém cihlovém domě. Navíc se ceny energií neustále zvyšují, a to v nízkoenergetickém domě moc nepoznáte.

Není to ale jediná výhoda. Stěny nízkoenergetického domu mají výborné izolační vlastnosti. Tím, že se jedná obvykle o dřevostavbu nebo montovaný domek, můžete ho používat okamžitě po výstavbě. Rychlost výstavby je také velkým kladem.

Nízkoenergické domy do milionu – jak vypadá

Ptáte se, jak vypadají nízkoenergetické domy do milionu? Bojíte se, že se bude jednat o maličký domek nepraktický pro život vícečetné rodiny? Nemusíte se obávat. Nízkoenergetické domy do milionu si snadno pořídíte i ve velikosti 3+1.  Budou tedy dostačovat běžným potřebám tří- až čtyř-členné rodiny. U nízkoenergetických domů do milionu si můžete být jisti, že bude prakticky využit každý kout stavby. Nečekají vás žádné zbytečné chodby nebo nevyužitelné prostory. Vybírat můžete z mnoha typů.

Typové projekty

Obecně platí, že typové projekty rodinných domů jsou mnohem levnější, než projekty udělané na míru. U takto levných staveb to platí obzvlášť. Typové projekty mají oproti individuálním několik výhod. Jedná se zejména o to, že si snadno můžete vzorový dům vaší stavební firmy již v reálu prohlédnout, a tak na vlastní oči zjistit, zda vám bude skutečně dispozičně vyhovovat.

Ušetřit se dá na vybavení

Pokud se vám líbí dražší projekt nízkoenergetického domu na klíč, pak se svého snu nemusíte vzdát. Je možné ušetřit dost peněz na interiérovém vybavení. Třeba víte, že vám bude několik let stačit jen ložnice a obývací pokoj. Vybavení kuchyně a koupelny také můžete vybírat levnější. Záleží jen na vašich potřebách a prioritách.

Pozemek je nutností

Pokud hledáte nízkoenergetické domy do milionu, výběr tedy skutečně je. Ale počítejte s tím, že se jedná pouze o cenu stavby. Pozemek musíte mít vlastní. A jeho cena v některých lokalitách může přesahovat i samotnou cenu domu.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.