Take a fresh look at your lifestyle.

Kvalitní osvětlení: Myslete na své zdraví a ekonomický provoz

Zařizujete si aktuálně pracovnu, anebo jinou místnost? Rozhodně se vyplatí myslet na své vlastní zdraví. Že na něj světlo nemá žádný vliv? To byste se divili! Už naše babičky hovořily o tom, že číst by se mělo při světle a to samé platí také o nejrůznějších dalších činnostech, u nichž potřebujete vidět i zdánlivé detaily. Podle čeho se tedy při plánování prostoru a celkového osvětlení orientovat? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Přirozené světlo v hlavní roli

Při hledání optimálních světelných podmínek je třeba vědět, zdali v kanceláři budete trávit především čas přes den. Existují firmy s nočními směnami, kde je nejdůležitější výběr umělého osvětlení. U standardních kanceláří je nejlepší myslet na průnik přirozeného denního světla. Toho by se do interiéru mělo dostat co možná největší množství. Pokud bude stůl určen pro leváka, mělo by být okno na pravé straně. U praváka je samozřejmě situace úplně opačná. Brát v potaz byste měli tento fakt i v případě domácí pracovny.

Domácí pracovna

Zapomeňte na nepříjemné blikání

Mít doma jakékoli svítidlo, které spíše bliká, než svítí, je pro oči velmi nepříjemné. U dlouhodobě vykonávané kancelářské práce to platí několikanásobně. Právě z toho důvodu zapomeňte na klasické žárovky s wolframovým vláknem. Ani takzvané úsporky nejsou optimální. Po nějakém čase začnou blikat také. Vsaďte na LEDky a máte vyhráno. Ano, jejich pořizovací cena bude nejspíše vyšší, nicméně investice do vašeho zdraví a maximálně ekonomického provozu se vyplatí.

Nebojte se, ušetříte!

Už princip fungování LED technologie hovoří jednoznačně pro její pořízení. Myslete na zdraví, ale zároveň berte v potaz fakt, že LEDky jsou až desetinásobně úspornější. Místnost, kde standardně svítí klasická žárovka o spotřebě 60 W, se dá osvětlit prostřednictvím LEDky se spotřebou pouhých 4 až 6 W. Barvy LED svítidel mají přirozenou barvu a vydrží v provozu až 50 000 hodin.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.