Take a fresh look at your lifestyle.

Konvektomat pro domácnost – skvělý pomocník do kuchyně

Moderní trendy se nevyhýbají ani stolování. Do kuchyně se dostává mnoho užitečných a módních pomocníků. Jedním z nich je i konvektomat. Že jste o něm ještě neslyšeli? Pak si přečtěte něco o jeho výhodách, a o tom, k čemu všemu je konvektomat vhodný a co všechno dokáže. Jakmile jednou konvektomat vyzkoušíte, už se vám nebude chtít nikdy vrátit se zpět k běžné horkovzdušné troubě.

Co je konvektomat

Konvektomat je chytrý kuchyňský pomocník, multifunkční přístoj, díky kterému můžete připravovat jídla zdravě prostřednictvím páry. Je to ideální způsob přípravy pokrmů, protože jen díky tomu zůstává v potravinách dostatečný obsah minerálů a vitamínů. Jedná se v podstatě o horkovzdušnou parní troubu, takže v konvektomatu můžete vařit, dusit, péct i smažit.

Konvektomat pro domácnost – typy

Konvektomatů pro domácnost existuje několik druhů. Můžete si pořídit konvektomat bojlerový. V jeho bojleru se tvoří pára, která je pak vpouštěna do konvektomatu.

Další typ konvektomatu je nástřikový, nebo-li injekční. Pára se vstřikuje do konvektomatu přes topné těleso. V domácnostech jsou používanější konvektomaty bojlerové.

Výhody konvektomatu

Ptáte se, jaké jsou výhody konvektomatu? Rozhodně je to možnost přípravy zdravých kompletních pokrmů. Také vám děti odmítají jíst dušenou zeleninu? Nechutná jim, nebo se jim vizuálně nelíbí? Z konvektomatu jim chutnat bude. Jídlo si totiž zachovává svoji chuť.  V konvektomatu také můžete připravovat pokrmy bez jakéhokoli tuku.

Dalšími výhodami konvektomatu je to, že neslouží pouze k pečení a vaření, ale také v něm můžete zavařovat, rozmrazovat, připravovat kynuté těsto a další. Dokonce můžete v konvektomatu připravovat více různých jídel najednou – například maso a moučník. A nemusíte se bát toho, že se vám vůně a chutě smísí.  Konvektomat vás ani nepřipraví o mnoho energie a vody, není totiž náročný na spotřebu.

Konvektomat je rychlý

Podívejte se, jak jednoduše a rychle lze připravit maso v konvektomatu. Třeba klasické smažené řízky. Stačí je běžně obalit v trojobalu, a na plechu vložit do konvektomatu. Při teplotě 220 stupňů jsou za 15 minut upečené. A co je nejlepší? Nemusíte je obracet.

Kolik stojí konvektomat pro domácnost

Zaujal vás konvektomat a uvažujete nad jeho pořízením? Bojíte se však, že se za něj nedoplatíte? Nemusíte se obávat. Konvektomaty pro domácnost nejsou nijak drahé. Dnes už ty nejmenší konvektomaty seženete od cca 1500 korun výše. Samozřejmě, budete-li si chtít pořídit multifunkční přístoj ve velikosti mikrovlnné trouby, připlatíte si. Takové se pohybují od cca 15 tisíc korun výš. Zdá se vám to jako velká investice? Tak si uvědomte, že díky konvektomatu všechno uvaříte v jednom spotřebiči.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.