Take a fresh look at your lifestyle.

Jak na ucpaný záchod

Nesplachuje vám záchod? Něčím se ucpal a vy s ním teď nemůžete pohnout? S ucpaným záchodem se někdy setká každý z nás. Nežli budete volat odborníky, aby se na odpad podívali, vyzkoušejte se s problémem vypořádat sami. Jak tedy na ucpaný záchod?

Začněte zvonem

Prvním krokem k odstranění problému s ucpaným záchodem, je použití hrubé síly. Vezměte kýbl s vodou a záchod pořádně prolijte. Tlak vody někdy pomůže. Pokud to nebude dostačovat, vezměte zvon a několikrát pořádně zapumpujte. Na ucpané WC není vhodné používat instalatérské pero, protože můžete odřít keramiku. Existují však podobné nástroje, které seženete ve specializovaných prodejnách.

Jak na ucpaný záchod: Krtek

Jestliže výše uvedená rada nepomohla, přichází na řadu použití chemických prostředků. Jedním z nejlepších a nejpoužívanějších přípravků na čištění odpadů, je Krtek. Nalijte ho do WC, spolehlivě rozpustí veškeré organické látky. Nechte ho působit a poté zalijte horkou vodou.

Nemusíte používat zrovna krtka, roztoků na bázi louhu najdete v drogeriích více. Stačí se zeptat. Pokud vám ani chemikálie nepomůže, zkuste po nějaké době louh nalít do záchodové mísy znovu. Pokud je záchod ucpaný opravdu silně, nemusí jedna aplikace Krtka stačit.

Kdy volat instalatéra

Jestliže tyto metody selhali, nezbude vám nejspíš nic jiného, než povolat na vyčištění odpadu instalatéra. Je to rozhodně lepší, než kdybyste se měli sami pouštět do rozebírání záchodu. V jakém dalším případě je nutné odborníky povolat? Zejména tehdy, když vám do WC spadne nějaký předmět a (ať už ho omylem spláchnete nebo ne) je tou příčinou ucpání on.

S čím se instalatéři setkávají nejčastěji? V poslední době je to zejména mobilní telefon. Lidé ho často nosí v zadních kapsách u džínů a tak vám na WC velmi snadno vypadne. Dalšími častými předměty, které dokážou ucpat záchod,  jsou pochopitelně dětské hračky nebo různé kosmetické přípravky jako voňavky, rtěnky apod.

1 Comment
  1. jirka41463 says

    Krtek může být ovšem dost nebezpečný, pokud je v záchodu voda. Začne prskat a leptat vše okolo :O

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.