Take a fresh look at your lifestyle.

4 tipy pro výběr venkovních dveří

Chcete vybrat nové venkovní dveře, ale nevíte, jak na to? Záleží na tom, kam je chcete umístit a co od nich očekáváte. V článku najdete čtyři jednoduché tipy, které vám pomohou zorientovat se na trhu s dveřmi.

Bezpečný vstup

Nejdůležitějšími venkovními dveřmi jsou ty hlavní vchodové. Musí splňovat náročné požadavky na zajištění bezpečnosti proti vloupání. Zároveň by měly být dostatečně bytelné a s dobrými termoregulačními vlastnostmi. Toho je možné dosáhnout výběrem vhodného typu. Roli hraje i požární bezpečnost, kdy se vstupní dveře dělí do několika různých kategorií. Následně je nutné zvolit si, jaký materiál požadujete. Na výběr máte z plastových, dřevěných a hliníkových dveří.

Ideální volba na balkón

Balkónové dveře jsou specifické z toho důvodu, že jsou většinou prosklené. To si žádá jiný rám. Opět však musí splňovat požadavky na kvalitní těsnění, aby nedocházelo k únikům tepla a zbytečným výdajům za elektrickou energii. Problém mohou znamenat netypické rozměry stavebního otvoru určeného pro umístění dveří se vstupem na balkón či lodžii. Naštěstí je možné vyřešit tento problém s výrobcem, který vám poskytne specifickou variantu na míru.

Balkónové dveře

Šetřete místo s posuvnými dveřmi

Máte k dispozici zahradu či terasu navazující na interiérovou část a chcete dosáhnout elegantního propojení? Zašupovací dveře s prosklenou částí umožňují, aby dovnitř vstupovalo maximum denního světla. Jejich předností je snadné ovládání a bezpečnost v tom ohledu, že se snižuje riziko skřípnutí zvířat či dětí při prudkém zabouchnutí vlivem průvanu. Pokud si pořídíte tuto variantu, dostanete navíc benefit v podobě ušetřeného místa, které je běžně nutné pro otevírání dveřního křídla.

Nezapomeňte na kování

Důležitým prvkem je také dveřní kování. To slouží nejenom jako dekorativní prvek, ale také pro zajištění bezpečnosti. Platí to právě hlavně u venkovních dveří, kde je nutné snížit riziko, že se jimi dovnitř dostane nezvaný návštěvník. Vždy si dejte s výběrem vhodného typu co nejvíce záležet a v případě nejasností ohledně kombinace s vybranými dveřmi se obraťte na odborníky.

Diskuze, komentuj

Stačí vyplnit jen jméno. Email nemusíte zadávat.